"Śniadanie Daje Moc" uczniom ze szkoły w Rączkach

2016-11-12 18:00:00(ost. akt: 2016-11-11 20:59:18)

Autor zdjęcia: Marzena Jeżewska

Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Daje energię do pracy, nauki, zabawy. Właściwie skomponowane śniadanie to najlepszy start w nowy dzień!
8 listopada w ramach Europejskiego Dnia Jedzenia i Gotowania obchodzony jest w Polsce jako Dzień "Śniadanie Daje Moc".

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Rączkach po raz kolejny włączyli się w jego odchody. Głównym celem akcji jest zwiększenie świadomości na temat zdrowego odżywiania oraz roli śniadania w diecie dziecka.

Tego to dnia uczniowie wspólnie z nauczycielami oraz rodzicami przygotowali i zjedli pyszne, zdrowe, wartościowe kanapki, owocowe i warzywne szaszłyki, sałatki oraz koktajle, które dostarczają energii na cały dzień.

Wspólne przygotowywanie śniadania okazało się dla uczniów świetną integracją, podczas której pogłębili wiedzę na temat roli śniadania w prawidłowej diecie, a także było lekcją kulturalnego spożywania posiłku.

Marzena Jeżewska


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: spraczki

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5