Gimnazjaliści z Jedynki po raz czwarty odwiedzili Wilno

2016-11-06 12:00:00 (ost. akt: 2016-11-06 11:34:20)

Autor zdjęcia: Szkoła

Cztery lata temu Zespół Szkół nr 1 nawiązał kontakt z Gimnazjum Jana Pawła II w Wilnie. Wymiernym i stałym efektem współpracy między szkołami są jesienne wizyty naszych uczniów na Litwie.
Grupa gimnazjalistów z Jedynki przebywała w urokliwej stolicy tego państwa. Program ich pobytu był bardzo urozmaicony i pełen atrakcji.

Młodzież spotkała się z dyrekcją szkoły, nauczycielami, obejrzała program artystyczny w ramach projektu „Perły w Koronie”.

Wspólnie z litewskimi kolegami nasi uczniowie uczestniczyli w różnorodnych zajęciach lekcyjnych. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się te z technologii, podczas których gimnazjaliści uczyli się m. in. wyszywania i gotowania.

Przerwy były przeznaczone na integrację, zabawy, karaoke. Dużą atrakcją było zwiedzanie Wilna z przewodnikiem i zobaczenie m.in. Ostrej Bramy, Zamku Giedymina, Parku Serejkiszki, Góry Trzech Krzyży, domku św. Faustyny, cmentarza Rossa oraz wycieczka do pięknie położonego zamku w Trokach.

Tam nidziczan czekała kolejna atrakcja – lekcja wypiekania tradycyjnego dania Karaimów „kibiny”.

Nasi uczniowie mieszkali u swoich litewskich kolegów i także z nimi i ich rodzinami poznawali miasto, tradycje i codzienne życie swoich rówieśników.

Wszyscy podkreślali gościnność i serdeczne przyjęcie przez gospodarzy. Nawiązały się przyjaźnie i sympatie, a czas spędzony w Wilnie dla kolejnej grupy uczniów Jedynki okazał niezapomnianą szkolną przygodą.
Opiekunami podczas wyjazdu były: Wioletta Romańska i Katarzyna Kotyla.


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. [url=mailto:i.hrywna@gazetaolsztynska.pl] Pomogę: Igor Hrywna

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: SPnr1

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5