Jechał zygzakiem, bo miał 3 promile

2016-09-05 13:02:23 (ost. akt: 2016-09-05 13:12:31)
Zakaz prowadzenie pojazdów, wysoka grzywna oraz kara pozbawienia wolności do 2 lat grozi mężczyźnie, który prowadził auto pod znacznym wpływem alkoholu.
Dzisiaj (5 września) nad ranem w Nidzicy na ul. Żwirowej policjanci z Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego zatrzymali do kontroli drogowej daewoo.

Funkcjonariusze zwrócili uwagę na ten pojazd, bo jechał on zygzakiem. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości 27-letniego mieszkańca gminy Wielbark.

Okazało się, że kierowca tego pojazdu wsiadł za kierownicę mając blisko 3 promile w organizmie. Dodatkowo mężczyzna w ogóle nie posiada uprawnień do kierowania.

Mężczyzna wkrótce usłyszy zarzut kierowania pojazdem pod wpływem alkoholu. Za to przestępstwo grozi mu zakaz prowadzenia pojazdów od 3 do 15 lat, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do 2 lat oraz wysoka kara pieniężna.

27-latek będzie również odpowiadał za kierowanie autem bez uprawnień. Kodeks wykroczeń przewiduje za to karę grzywny oraz zakazu prowadzenia pojazdów.
kpp

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5