Przedszkolny Matematyk

2016-06-24 14:03:32(ost. akt: 2016-06-24 14:05:27)

Autor zdjęcia: Agnieszka Rudzińska

W czerwcu w hali widowiskowo-sportowej odbył się IV Gminny Konkurs Matematyczny skierowany do 5-latków. Organizatorem konkursu było Przedszkole nr 4 ,,Kraina Odkrywców’’.
W konkursie wzięło udział 8 drużyn reprezentujących Przedszkole nr 2, Przedszkole nr 4 ,,Krainę Odkrywców’’, ZS nr 1, ZS nr 2, ZS nr 3, Szkołę Podstawową w Łynie, Szkołę Podstawową w Napiwodzie oraz Szkołę Podstawową w Rączkach.

Każdą grupę reprezentował dwuosobowy zespół. Dzieci rozwiązywały zadania matematyczne tj. dodawanie, odejmowanie, klasyfikowanie, porównywanie, rytmy, orientacja przestrzenna oraz zadania z tekstem.

Bardzo ważna była również umiejętność współpracy w zespole. Mimo iż konkurencje nie były łatwe, przedszkolaki dzielnie walczyły o dyplomy dla swojej grupy. Liczyło się bezbłędne wykonywanie zadań.

Konkurs przebiegał w przyjaznej atmosferze. I miejsce zajęła drużyna z ZS nr 3, II miejsce wywalczyły dzieci z Przedszkola nr 4 ,,Krainy Odkrywców’’, miejsce III zdobył zespół z ZS nr 1, ZS nr 2 a także Szkoła Podstawowa w Napiwodzie. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy rozwijania swoich matematycznych talentów!
Agnieszka Rudzińska, Anna Kobylińska

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: przedszkolenr4

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5