Festyn sportowo-rekreacyjny w Napiwodzie

2016-06-14 12:00:00 (ost. akt: 2016-06-13 16:41:35)

Autor zdjęcia: Archiwum szkoły

11 czerwca na boisku szkolnym w Napiwodzie odbył się festyn sportowo-rekreacyjny z okazji jubileuszu 70 lecia Szkoły Podstawowej i 10 rocznicy nadania Szkole imienia Jana Pawła II.
Impreza była wstępem do głównych obchodów rocznicowych, które zaplanowane są na 7 października 2016r.

Festyn dla dzieci i dorosłych przyciągnął wielu amatorów dobrej zabawy i miłośników sportów zespołowych. Podczas imprezy, uczestnicy mogli skosztować najlepsze gofry i kiełbaski, pobawić się na dmuchanej zjeżdżalni, trampolinie i placu zabaw oraz wziąć udział w turnieju piłki nożnej.


Impreza rozpoczęła się o godzinie 12.00 turniejem piłki nożnej dla uczniów szkół podstawowych. W kategorii klas IV-VI najlepszą drużyną okazali się uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 z Nidzicy, drugie miejsce zajęli uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Rączkach a trzecie ze Szkoły Podstawowej w Napiwodzie.

W kategorii klas I-III, pierwsze miejsce zajęli uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 z Nidzicy a drugie ze Szkoły w Napiwodzie.

Wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe puchary, zawodnicy medale i nagrody indywidualne które ufundował radny Rady Miejskiej pan Leszek Pepłowski, który jednocześnie był sędzią zawodów.

Około godziny 14.00 na scenie pojawili się uczniowie klas 0-VI i zaprezentowali swoje umiejętności wokalne i taneczne. Mogliśmy posłuchać pięknych piosenek i obejrzeć wspaniałe tańce. Wszystko w dobrym humorze i uśmiechem na ustach.

Kolejno po uczniach zaprezentowali się nauczyciele, a dyrektor szkoły Rafał Ziółkowski przeprowadził lekcję tańca „macarena” dla uczestników festynu.

Następnym punktem była część sportowa gdzie wszyscy uczestnicy mogli spróbować swoich sił w konkurencjach sportowych m.in. slalom z piłką i strzał do bramki, bieg w workach, rzut do celu, rzut jajkiem w parach itd.

Po zaliczeniu konkurencji każdy otrzymał słodki upominek bądź napój oraz nagrody rzeczowe.

Dla pozostałych została zorganizowana zumba, podczas której wszystkich poniósł taniec i skoczna muzyka, a prezentujące zumbę Paula Magierska i Kasia Rykowska wzbudzały zachwyt wśród męskiej części publiczności.

Po wyczerpujących popisach miejscowych mieszkańców przyszedł czas na gości. Na scenie zaprezentowali się tancerze z Klubu Sportowego TAN Nidzica i dziewczynki śpiewające przy Nidzickim Ośrodku Kultury pod kierunkiem Bogusi Szpandowskiej.

Cudowny śpiew i porywający do oklasków taniec zachwycił zgromadzoną licznie publiczność, która jeszcze przez długi czas była pod wrażeniem występów.

Ostatnim punktem festynu był turniej piłki nożnej dla młodzieży i dorosłych, do którego zgłosiło się 5 drużyn.

Pierwsze miejsce zajęła drużyna Skorpion Napiwoda, drugie Blues Brothers Zagrzewo, trzecie PSS Społem Piekarze Nidzica, czwarte drużyny Cuba Napiwoda i Młode Wilki Napiwoda. Najlepsi otrzymali puchary i medale.

Swoją obecnością na festynie zaszczycili: burmistrz Nidzicy Jacek Kosmala, radni Rady Miejskiej Agnieszka Tańska, Marek Kierzkowski, Leszek Pepłowski, sołtys Napiwody Władysław Kowalczyk oraz Ks. Andrzej Bawirsz.

Głównym organizatorem festynu byli nauczyciele, pracownicy obsługi, administracji oraz dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Napiwodzie.
Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. rodzic!!!! #2011043 | 79.187.*.* 15 cze 2016 08:48

    GOFEREK...1,00 PLN; 1-KIłbaska...2,oo PLN

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5