Musimy poukładać wszystko od nowa

2016-06-11 19:00:00(ost. akt: 2016-06-09 11:30:11)
Od czasu wybrania nowych władz Startu Nidzica minęły już trzy miesiące. Sytuacja nie wyglądała różowo. Sprawdziliśmy jak sprawy mają się dziś.
— Naszej drużynie groziła deklasacja do B klasy. W bardzo krótkim czasie musieliśmy nie tylko poskładać drużynę seniorów, ale również stworzyć od podstaw juniorów starszych — wyjaśnia prezes klubu, Paweł Urbański. Wspólnie z nowym trenerem tej grupy - Andrzejem Arcyzem przekonali kilkunastu młodych zawodników, którzy zdecydowali się wybiec na boisko w barwach Startu.

— Są to całkowicie nowe osoby, które do tej pory nie grały w klubie, ale mają ogromny potencjał — dodaje. Zaznacza, że dużym zaskoczeniem jest fakt, że grą w drużynie Startu są zainteresowani zawodnicy, którzy w poprzednich sezonach odeszli do innych klubów. — To znak, że zmierzamy w dobrym kierunku – wyjaśnia.

Muszą spłacić zaległości

Klub otrzymał już dotację z miasta w wysokości 70 tys. zł. — Jest to jednak kropla w morzu potrzeb, ponieważ po sprawdzeniu wszystkich dokumentów, okazało się, że mamy bardzo duże zaległości. Niektóre sprzed kilku lat — mówi członek zarządu, Marek Mętlicki. Większość stanowią wypłaty trenerów, pracowników stadionów oraz kary do WMZPN.

— Naszym priorytetem jest poukładanie spraw bieżących. Na rozmowy ze sponsorami będzie czas w czerwcu — dodaje. Zaznacza jednak, że zainteresowanie jest, a jaki będzie skutek, okaże się już niedługo. — Nie pozwolimy zmarnować żadnej złotówki przeznaczonej na klub — mówi prezes

Nie zostali sami

— Zarówno włodarze naszego miasta, radni oraz ludzie związani ze sportem nie zostawili nas samych — przyznaje Paweł Urbański.

— Wielkim wsparciem są również Artur Pacuszka i Marek Dąbrowski, na których radę i pomoc zawsze możemy liczyć — dodaje. Zaznacza, że na efekty ich pracy, trzeba jeszcze trochę poczekać. — Chcemy, aby mecz był widowiskiem, swego rodzaju piknikiem, na który mogą przyjść rodziny z dziećmi i będą się dobrze bawić — wyjaśnia Marek Mętlicki.

Zmiany mają wejść w życie w przyszłym sezonie. — Teraz musimy grać swoje. Nasi zawodnicy nie są przygotowani fizycznie, na awans do IV ligi, ale nie składamy broni. Gramy do końca — mówi prezes.


Stwórz z nami
KLUB KIBICA

Nic tak nie dodaje skrzydeł zawodnikom jak kibice. Chcesz pomóc drużynie? Masz pomysł na zorganizowanie dopingu? Zgłoś się do zarządu klubu.


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna


Komentarze (5) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. 2016 #2013196 | 19 cze 2016 22:08

  Panie Prezesie co Pan chce jeszcze poukładać .Pacuszka ze swoim trenerem wkroczył w obszar Startu działania chce Panu zabrać juniorów młodszych ,dlaczego ,czy w tym mieśćie jeszcze ma coś kto do powiedzenia .Seniorzy przegrywają mecze i zero reakcji ,mało tego w seniorach nie ma komu grać pytanie dlaczego. Kto niepotrzebnie trzyma trenera który sobie nie radzi z drużyną .

  Ocena komentarza: warty uwagi (12) odpowiedz na ten komentarz

 2. do Tak #2010752 | 14 cze 2016 15:58

  Do tak więc napisz kto popsuł ten potencjał ktoś pisze że seniorzy chcą grac wiec jak tak gdzie są ci seniorzy jak w 11 na mecze jadą , czego oni żądają czego oczekują grają tylko w klasie okręgowej.Okazało się że i w juniorach nie było komu grać. dlaczego , mamy przecież szkołe z klasami sportowymi każdego roku wypuszczają ze szkoły po 12 piłkarzy którzy byli szkoleni 6 lat .Jak wytłumaczyć ze w innych miejscowośćach jest komu grac nie mają takich klas sportowych , może rozwiązać klasy sportowe.Kto trzyma w klubie tak słabego trenera w seniorach ,i kto wiec popsuł taki potencjał w klubie , kto dalej ma zamiar psuć

  Ocena komentarza: warty uwagi (21) odpowiedz na ten komentarz

 3. nie ma zmian #2009809 | 13 cze 2016 07:51

  nic się nie zmieniło ,seniory grają bardzo slabo zobacz ile punktów wiosną zdobyly trenera nie wywaliłeś bardziej im w głowie nocne imprezki niż godne reprezentowanie Nidzicy.,wywal tego trenera

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) odpowiedz na ten komentarz

 4. Wybacz chłopie #2009578 | 92.9.*.* 12 cze 2016 14:18

  ale mnie nie przekonałeś. Gówno zrobiłeś i gówno zrobisz.

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

 5. tak #2009496 | 89.228.*.* 12 cze 2016 11:45

  POpsuc taki POtecjal ludzki to faktycznie trzeba byc specjalista

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5