70-lecie Szkoły Podstawowej w Rączkach

2016-06-08 12:34:20(ost. akt: 2016-06-08 09:42:48)

Autor zdjęcia: Marzena Jeżewska

Szkoła Podstawowa im. Stanisława Mikołajczyka w Rączkach obchodziła Jubileusz 70 – lecia swojego istnienia.
W życiu szkoły to lata pracy wielu nauczycieli, kilkadziesiąt roczników uczniów, które każdego roku opuszczają jej mury, to codzienność i święta, zmiany, sukcesy i porażki. Swoją obecnością zaszczyciło nas szereg znamienitych gości, władze samorządowe naszej gminy oraz powiatu, dyrektorzy szkół gminnych, przedstawiciele instytucji wspierających naszą pracę, rodzice, przyjaciele szkoły, absolwenci, uczniowie.

W programie uroczystości znalazły się: polonez w wykonaniu uczniów klasy II, przedstawienie muzyczne „Czerwony Kapturek” w wykonaniu uczniów z klas III-VI, występy taneczne w wykonaniu dziewcząt z klas V-VI oraz piosenka dzieci z oddziału przedszkolnego.

W klasach odbywała się prezentacja kronik szkolnych, dorobku organizacji prężnie działających w naszej szkole. Wystawa na holu prezentowała uroczystości na stałe wpisane w szkolny kalendarz. Spotkanie było okazją do wzruszających wspomnień, podziękowań i gorących życzeń.

Obchody Jubileuszu były świetną okazją do podziękowań dla zasłużonych przyjaciół szkoły. Z rąk dyrektora szkoły Marka Skwarskiego statuetki „Przyjaciel szkoły” odebrali:

Jacek Kosmala – burmistrz Nidzicy
Małgorzata Sawicka – dyrektor ZOOiS
Dorota Dorozinska – dyrektor ZS nr 2 w Nidzicy
Dorota Kierzkowska – dyrektor Przedszkola nr 4 „Kraina Odkrywców” w Nidzicy
Maria Piasecka - prezes Banku Spółdzielczego w Nidzicy
Jarosław Rejner
Dariusz Skwarski
Dariusz Jezierski
Adam Wróbel
Marek Bieliński
Bogdan Kawecki

statuetki „Przyjaciel szkoły” odebrali: :

Zwieńczeniem uroczystych obchodów był występ artystyczny „Czerwony Kapturek” w reżyserii Ryszarda Orszulaka, po którym wszyscy goście oraz uczestnicy obchodów zostali zaproszeni na smaczny poczęstunek.

Przygotowanie uroczystości obchodów Jubileuszu 70 – lecia naszej szkoły możliwe było dzięki ogromnej pracy i poświęceniu całego grona pedagogicznego, pracowników administracji i obsługi, rodziców oraz uczniów.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za obecność oraz stworzenie niepowtarzalnej atmosfery wspomnień, pełnej radości i wzruszeń.

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: spraczki

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5