Lider pokazał klasę. Start Nidzica - GSZS Rybno 0:6 (0:1)

2016-05-29 17:39:11(ost. akt: 2016-05-29 18:39:11)

W niedzielę (29 maja) w meczu 27 kolejki piłkarskiej Ligi Okręgowej Start Nidzica przegrał na własnym stadionie z liderem rozgrywek GSZS Delfin Rybno aż 0:6
Wysokiej porażki i na dodatek na własnym stadionie doznali piłkarze Startu Nidzica w meczu 27 kolejki z liderem rozgrywek GSZS Delfin Rybno 0:6

Przed meczem wiadomo było ze o jakąkolwiek zdobycz punktową w tym meczu będzie niezmiernie ciężko dla piłkarzy nidzickiego Startu. W zespole gospodarzy ze względu na kłopoty z obsadą bramki wystąpił Krzysztof Rólka. Po kontuzji do gry powrócił Adrian Roczeń, ale ławka rezerwowych nadal była krótka i z konieczności w polu wystąpił trener drużyny Bartosz Kruschel.

GSZS Delfin Rybno niekwestionowany lider tegorocznych rozgrywek. Wzmocnienia kadrowe poczynione na rundę wiosenną zaprocentowały w tym zespole. Jaśniejszymi zawodnikami w tym zespole są dobrze znani wszystkim sympatykom piłki nożnej na Warmii i Mazurach weterani boisk Bazyli Jabłonowski oraz Sebastian Łukaszewski. Gra tego pierwszego zawodnika przysporzyła drużynie Startu sporo problemów.

Zespół z Rybna idzie jak burza w rundzie rewanżowej. Zmiata po kolei zespół za zespołem osiągając zaledwie 2 remisy i 10 spotkań rozstrzygając na swoją korzyść. Nie inaczej było i w meczu ze Startem Nidzica.

Od początku spotkania goście z Rybna przejęli inicjatywę na boisku kontrolując grę. W 11 minucie Mariusz Szatkiewicz odebrał piłkę naszym obrońcom, podał na lewą stronę do wspomnianego Bazylego Jabłonowskiego i tylko dzięki wspaniałej interwencji bramkarza Startu Krzysztofa Rólki gospodarze nie stracili gola. Za chwilę gol co prawda padł dla gości lecz jego strzelec Mateusz Łożyński uzyskał go z pozycji spalonej który nie został uznany.

Start sporo swoich akcji ofensywnych przeprowadza skrzydłami. Po jednym z nich lewą stroną Dominika Bróździńskiego Daniel Pawęcki nie doszedł do tego dośrodkowania. Sporo walki było w środku boiska, szkoda wielu niecelnych podań naszych zawodników niweczących trud całego zespołu.

w 36 minucie pada pierwszy gol dla Delfina. W niegroźnej sytuacji na strzał z narożnika pola karnego zdecydował się Mariusz Szatkiewicz i piłka tuż pod poprzeczką wylądowała w bramce nidzickiego Startu. W końcówce I połowy ładnie lewą stroną pociągnął akcję Daniel Pawęcki ale sędzia główny przerwał gwizdkiem tę akcję uznając pozycję ofsajdową naszego zawodnika.

Do przerwy goście z Rybna zasłużenie prowadzili 1:0. Po zmianie stron dominacja Delfina Rybno była już wyraźniejsza. Ostro zaczęli i ostro się skończyło w tej II połowie. Arkadiusz Konicz zwodem minął naszego obrońcę i wychodził na czystą pozycję. Krzysiu Rólka wyszedł z bramki czym niewątpliwie uratował zespół od straty kolejnej bramki. Odbitą od naszego bramkarza piłkę rybinianie lobują która wpadłaby do bramki lecz kunsztem wykazał się Paweł Napiórkowski wybijając piłkę głową w aut.

Niezłą okazję miał nasz Dominik Bróździński który otrzymał ładne podanie na dobieg ale uprzedził go interweniujący poza polem karnym bramkarz Delfina Jakub Lendzionowski. Szczęścia zabrakło też Danielowi Pawęckiemu który z dośrodkowania Dominika z kornera z 1 metra trafił piłką w słupek.

Okres gry od 53 do 73 minuty to dwadzieścia minut które wstrząsnęły Startem. W 53 minucie zdobywca pierwszego gola dla Delfina Mariusz Szatkiewicz podwyższa wynik po ładnym ograniu nidzickiej defensywy przez Arkadiusza Konicza. W 62 minucie jest już 0:3 a strzelcem gola jest wspomniany wcześniej Arkadiusz Konicz który wykorzystał bierną postawę nidzickiej obrony.

Ten sam zawodnik trzy minuty później podwyższył wynik na 0:4 po ładnej indywidualnej akcji. Goście z Rybna nie zwalniają tempa i zdobywają kolejne gole. Na 0:5 wynik dla gości podwyższa Mariusz Markuszewski a końcowy wynik na 0:6 dla Delfina Rybno ustala w 73 minucie weteran Sebastian Łukaszewski.

Lider tabeli GSZS Delfin Rybno zdecydowanie wygrał z nidzickim Startem 6:0. Był zespołem o klasę lepszym od naszych zawodników. Zwycięstwo jak na lidera bardzo okazałe i w pełni zasłużone. Był to też najlepiej prezentujący się zespół w tegorocznych rozgrywkach w meczach rozgrywanych w Nidzicy. Zespołowi z Rybna już dzisiaj można gratulować awansu do IV ligi na który sobie w pełni z taką grą co reprezentują zasłużyli.

Gospodarze starali się jak mogli, a że nie wiele mogli to dzisiaj nam to pokazali. Mimo wpuszczenia 6 goli najlepszym zawodnikiem zespołu był bramkarz Krzysiu Rólka na grę którego zawsze miło jest popatrzeć. Robił co mógł, fruwał między słupkami ale takie warunki miał dzisiaj do gry w spotkaniu z Delfinem Rybno.

Start Nidzica: Rólka - Michalski - Szczypiński - Kruschel - Bróździński - Wawrzyniak - Zasadzki - Napiórkowski - Godlewski - Roczeń - Pawęcki oraz Stasiukiewcz, Mioduszewski