Drużyna BRD w czołówce Ligi Mistrzów

2016-02-09 11:33:49(ost. akt: 2016-02-09 11:47:17)

Autor zdjęcia: Jacek Gnidziński

Uczniowie Zespołu Szkół nr 3 w Nidzicy w dniach 3-5.02.2016 uczestniczyli w II i III turnieju IX edycji Ligi Mistrzów BRD. Turnieje odbyły się na terenie województwa zachodniopomorskiego/Banie (powiat gryficki) oraz Przelewice ( powiat pyrzycki).
Liga Mistrzów BRD to cykl turniejów, który odbywa w okresie ferii zimowych od 9 lat. Najlepsze drużyny Polski rywalizują w trzech konkurencjach: test wiedzy o bezpieczeństwie w ruchu drogowym (nazywany przez organizatorów małym egzaminem z prawa jazdy), rowerowy tor przeszkód oraz udzielanie pomocy przedmedycznej.

Efekty zajęć z wychowania komunikacyjnego w trakcie rywalizacji prezentowało ponad 90 uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych.

Zespół szkoły podstawowej w składzie: Wiktoria Wiśniewska, Patrycja Chmielińska, Michał Grzebski, Szymon Czyżewski zajął doskonałe dwa drugie miejsca w klasyfikacji drużynowej.

W Baniach ulegliśmy tylko aktualnym mistrzom Polski drużynie z Włoszczowy, natomiast w Przelewicach drużynie z miejscowości Stronie (byli mistrzowie Polski).
Indywidualnie Wiktoria Wiśniewska została wybrana najlepszą zawodniczką Turnieju w kategorii szkół podstawowych.

Drużyna gimnazjum w składzie: Szymon Chmielewski, Piotr Langowski, Mikołaj Woźniak w stawce 14 drużyn zajęła 7 miejsce.

Na wyróżnienie zasługuje bardzo dobry wynik Szymona Chmielewskiego w klasyfikacji indywidualnej.

Udane występy w rywalizacji indywidualnej odnotowali zawodnicy rezerwowi: Kinga Gnidzińska, Miłosz Wdowiak oraz Kacper Wdowiak.

Po trzech etapach Ligi Mistrzów w Kędzierzynie Koźlu, Baniach i Przelewicach został ostatni w Koluszkach, który odbędzie się w dniach 15-16.02.2016.

Liga Mistrzów BRD to wspaniały sposób zapobiegania wypadkom wśród najmłodszych oraz spędzania wolnego czasu podczas ferii zimowych informuje opiekun drużyn Jacek Gnidziński