„Stop przemocy” - bezpieczny senior - debata społeczna w Szczepkowie Borowym

2016-01-19 14:00:00 (ost. akt: 2016-01-19 13:52:03)

Autor zdjęcia: KPP Nidzica

W Środowiskowym Domu Samopomocy odbyła się debata społeczna. Spotkanie z seniorami przeprowadzili funkcjonariusze nidzickiej komendy, którzy zaprezentowali uczestnikom zjawisko przemocy stosowanej w szczególności wobec osób starszych.
Wczoraj w sali konferencyjnej Środowiskowego Domu Samopomocy „Poboże” w Szczepkowie Borowym odbyła się debata społeczna pn. „Bezpieczny senior”. W spotkaniu z podopiecznymi udział wzięli – I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Nidzicy podinsp. Krzysztof Kunicki, oficer prasowy – st. asp. Izabela Demska, dzielnicowy rejonu – mł. asp. Dawid Kaczorowski oraz mł. asp. Piotr Szczepkowski zajmujący się profilaktyką społeczną.
We współczesnym świecie przemoc jest obecna w wielu obszarach życia. Przenosi się również na grunt rodzinny i jest w nim zjawiskiem powszechnym, niezależnym od kultury, środowiska, wieku, wyznania, wykształcenia, poziomu intelektualnego, czy przynależności do grupy społecznej – mówiła st. asp. Izabela Demska. Dlatego tak ważnym elementem w kształtowaniu postaw społecznych jest debata społeczna, której głównym celem jest podniesienie bezpieczeństwa i porządku publicznego poprzez zdiagnozowanie potrzeb i oczekiwań społeczeństwa.
Podczas spotkania policjanci w ramach swoich kompetencji wyjaśnili kwestie prawne związane ze zjawiskiem przemocy. Wskazali instytucje świadczące pomoc w przypadku jej wystąpienia. Uczestnikom debaty przedstawiono inicjatywy i przedsięwzięcia realizowane na rzecz poprawy bezpieczeństwa przez tut. jednostkę. Spotkanie pozwoliło wymienić informację pomiędzy podopiecznymi a policją o istniejących zagrożeniach dzięki czemu zostaną wypracowane wspólne metody i formy ich eliminowania. Na zakończeni spotkania, seniorzy zaprezentowali krótki repertuar wokalny, który był formą podziękowania za zorganizowane spotkanie.
KPP Nidzica2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5