Młodzi piłkarze z Jedynki na podium w Ciechanowie

2016-01-19 09:07:03(ost. akt: 2016-03-23 09:17:18)

Autor zdjęcia: marcin kosobucki

Chłopcy ze szkółki piłkarskiej UKS "Jedynka" Nidzica udanie zakończyli halowy turniej piłki nożnej o Puchar Prezesa MKS Ciechanów. Stanęli na drugim miejscu podium
Tym razem przyjęliśmy zaproszenie z Ciechanowa, gdzie 17 stycznia stanęliśmy do zmagań piłkarskich, w których wzięło udział 8 zespołów:
GR A: MKS Ciechanów I, MKS Ciechanów III, UKS "Jedynka" Nidzica, AP Mławianka II Mława;
GR B: AP Mławianka I Mława MKS Ciechanów II, Glinojeck, DKS "Wkra" Działdowo.

Nasza drużyna grała kolejno z: MKS Ciechanów III (2:0 - bramki Dominik Kobus-dwie), MKS Ciechanów I (3:0 - bramki Maciej Tobojka, Dominik Kobus-dwie), AP Mławianka II Mława (2:0 - bramki Dominik Kobus-dwie).

Po zajęciu pierwszego miejsca w grupie w półfinale trafiliśmy na drugą drużynę z grupy B - AP Mławianka I Mława. Mieliśmy okazję do rewanżu za niedawny turniej w Iłowie, gdzie zasłużenie przegraliśmy w półfinale 2:0.

Mecz bardzo dynamiczny, obydwie drużyny były skoncentrowane i dążyły do wygranej. Mecz zakończył się remisem i o awansie do finału decydowały rzuty karne. To już nasz trzeci kolejny turniej, gdzie o losach naszego spotkania decydowały rzuty karne.

W 5 seriach rzutów karnych to my okazaliśmy się lepsi (3:2 -Tobojka, Kobus, Pejas, niecelnie Baranowski, Śpiewak).

W meczu o triumf w turnieju zmierzyliśmy się z drużyną DKS "Wkra" Działdowo, która niepokonana dotarła do finału. Początek meczu boleśnie zweryfikował nasze plany. Już w 20 sekundzie meczu straciliśmy bramkę. Mimo naszych starań (mnóstwo strzałów) nie udało nam się wyrównać. Straciliśmy jeszcze jedną bramkę, ostatecznie przegrywając 0:2.

Działdowo wygrało zasłużenie, choć my tanio skóry nie sprzedaliśmy. Mecz ten wygrała drużyna która bezlitośnie wykorzystała nieliczne tego dnia nasze błędy. Trzecie miejsce w turnieju zajęła drużyna AP Mławianka I Mława, która pokonała swoich kolegów z II drużyny.

Po meczu finałowym miała miejsce ceremonia wręczenia wyróżnień, pucharów i medali. MVP turnieju został nasz zawodnik Dominik Kobus, który jedną bramką przegrał tytuł najlepszego strzelca turnieju. Wielkie podziękowania dla przybyłych rodziców naszych piłkarzy, którzy dzielnie i bardzo głośno wspierali nasza drużynę.

Skład drużyny: Kacper Demski, Oliwier Gałęziewski, Dominik Kobus, Piotr Baranowski, Michał Grzebski, Jakub Pejas, Maciej Tobojka, Dominik Śpiewak, Jakub Prósiński, Miłosz Popławski, Damian Kleszcz, Hubert Śliwka.

Trener: Dariusz Marcin Kosobucki


Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: kosobucczak

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5