Akcja "STOP Przemocy" w SP w Rączkach

2015-10-30 17:18:39(ost. akt: 2015-10-30 15:19:41)

Autor zdjęcia: Marzena Jeżewska

Po raz kolejny nasza szkoła wzięła udział w projekcie Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Nidzicy pod hasłem "STOP przemocy w rodzinie V". Z tej okazji zorganizowaliśmy konkurs plastyczny w dwóch kategoriach: dla klas I-III i klas IV-VI pod tytułem "Nie lubię przemocy i agresji".
Natomiast w czwartek 29 października odbyły się warsztaty edukacyjne. Nasze zaproszenie przyjęła pani Alicja Gawrońska – pedagog szkolny (ZSZ w Nidzicy), która poprowadziła zajęcia w dwóch grupach. Wynikiem prac obu zespołów były plakaty dotyczące zachowań, zasad bezpieczeństwa i haseł o antyagresji. W tym samym czasie dla pozostałych uczniów odbywały się zajęcia na temat cyberprzemocy. Grupa młodsza obejrzała edukacyjne kreskówki z platformy http://pl.sheeplive.eu/ (Owce w sieci). Grupa starsza pracowała na artykułach dla młodzieży dot. cyberprzemocy ze strony http://dzieckowsieci.fdn.pl/, a następnie tworzyła w podgrupach katalog dobrego Internauty. Podczas przerw uczniowie mogli zapoznać się z prezentacją multimedialną "Agresja – jak się bronić" wyświetlaną na korytarzu szkolnym.

Dzień podsumowano wręczeniem nagród zwycięzcom konkursu plastycznego. Zarówno w kategorii klas I-III jak i IV-VI wręczono nagrody za 3 pierwsze miejsca oraz przyznano 2 wyróżnienia. Nagrodami były pendrivy, słuchawki, zestawy do rysowania oraz słodkości.Dzień upłynął nam w miłej atmosferze. W tle słychać było nasz nieformalny hymn "W przyjaźni tkwi siła". Pani Alicji serdecznie dziękujemy za poświęcony czas i pomysłowe warsztaty oraz słodkości, którymi zostali poczęstowani nasi uczniowie.


koordynatorka akcji szkolnej "STOP Przemocy"
Justyna Reisenberg


Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: spraczki

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5