Maja Geszczyńska laureatką XII Wojewódzkiego Konkursu Literackiego

2015-10-27 13:00:59(ost. akt: 2015-10-27 10:14:20)
Maja Geszczyńska laureatką XII Wojewódzkiego Konkursu Literackiego „Trwałe, kochające się małżeństwo gwarantem szczęścia rodzinnego i osobistego”
Maja Geszczyńska uczennica klasy V Szkoły Podstawowej w Rączkach znalazła się w szczęśliwej piątce laureatów XII Wojewódzkiego Konkursu Literackiego „Trwałe, kochające się małżeństwo gwarantem szczęścia rodzinnego i osobistego”. Spośród 160 prac wyłoniono pięciu laureatów oraz przyznano kilka wyróżnień w 4 kategoriach: listy, wspomnienia i świadectwa, wiersze oraz inne.
Dwunasta edycja Wojewódzkiego Konkursu Literackiego, wpisana została w przebiegające pod hasłem „Rodzina drogowskazem życia” XVII Warmińsko-Mazurskie Dni Rodziny. Idea konkursu ma zwrócić uwagę na bardzo istotną prawidłowość, że szczęście rodzinne i osobiste w ogromnym stopniu uzależnione jest od udanego, a więc kochającego się i trwałego małżeństwa, na którym, jak na fundamencie zbudowana jest rodzina.
Wręczenie nagród laureatom oraz wyróżnień nastąpiło 23 października w Olsztynie podczas podsumowania XVII Warmińsko-Mazurskich Dni Rodziny.
Organizatorami konkursu byli: Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” Oddział Okręgowy w Olsztynie, Rada ds. Rodzin Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Stowarzyszenie Wspierania Działań Prorodzinnych „Forum Prorodzinne”.Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: spraczki

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5