Artyści z ZS nr 2 w Rączkach

2015-10-02 10:30:26(ost. akt: 2015-10-02 12:00:07)
Dzień 30 września był dla naszej szkoły dniem pełnym wrażeń. Nie tylko z powodu Dnia Chłopaka i słodkich upominków jakie otrzymali wszyscy chłopcy.
Był to dzień, w którym gościliśmy uczniów i nauczycieli z Zespołu Szkół nr 2 w Nidzicy. Przyjechali oni do nas z przedstawieniem „Brać kapustę czy jej nie brać?”, które przygotowali w związku z obchodami Europejskich Dni Dziedzictwa 2015r. Zarówno nasi uczniowie klas 0-VI jak i my – pracownicy szkoły – z wielkim zainteresowaniem obejrzeliśmy cudowny spektakl. Muzyka na żywo w postaci oryginalnych przyśpiewek, tańce ludowe, piękne tradycyjne stroje aktorów – to wszystko sprawiło, że przenieśliśmy w przeszłość. Uczniowie mogli zapoznać się ze zwyczajami trwającego tydzień wesela, mogli posłuchać gwary ludowej, a co najważniejsze mogli zaobserwować jak zdolni są ich starsi koledzy i być może wziąć z nich przykład. Uczniowie z ZS nr 2 dali świetny wzór do naśladowania, byli do występu przygotowani jak profesjonaliści przez panią J. Marcjanik i pana M. Bąkowskiego.
Szkoła Podstawowa w Rączkach składa serdeczne podziękowania dla uczniów i nauczycieli oraz pani dyrektor Zespołu Szkół nr 2 w Nidzicy pani Dorocie Dorozińskiej za występ artystyczny. Panu Tomaszowi Szpejnie dziękujemy za transport dla artystów i ich opiekunów.
Pozdrawiamy i czekamy na więcej.

Justyna Reisenberg
nauczyciel SP Rączki


Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: spraczki

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5