Udana inauguracja sezonu. Start pewnie wygrywa ze Stawigudą

2015-08-08 21:02:50(ost. akt: 2015-08-09 07:44:59)

Autor zdjęcia: Jerzy Boczkowski

W sobotę (8 sierpnia) w inauguracyjnym meczu V ligi nowego sezonu piłkarskiego 2015/2016 Start Nidzica pewnie wygrał w Stawigudzie z miejscowym GKS 3:1 (2:1)
Piłkarze Startu Nidzica udanie zainaugurowali rozgrywki nowego sezonu piłkarskiego 2015/2016 w Lidze Okręgowej. W sobotę pewnie pokonali GKS Stawigudę 3:1 a jest to czołowy zespół ubiegłorocznych rozgrywek.

Początek spotkania nie był rewelacyjnym widowiskiem. Wpływ na poczynania piłkarzy obydwóch zespołów miała wysoka temperatura na boisku. Start od początku objął inicjatywę na boisku. Gospodarze w 7 min. wyszli z groźną kontrą. Napastnik GKS przy interwencji bramkarza nidzickiego Startu interweniującego efektownie w powietrzu sfaulował go. Nieciekawie to wyglądało gdyż bramkarz Startu Karol Bruzda długo nie podnosił się z murawy. Po kilkuminutowej przerwie zarządzonej przez arbitra spotkania Krzysztofa Szczypińskiego z Iławy Karol ponownie stanął między słupkami nidzickiej bramki.

Po okresie wyrównanej walki w środku pola niespodziewanie gospodarze zdobywają prowadzenie w tym meczu. Najwyżej do piłki dośrodkowanej z kornera wyskoczył napastnik gospodarzy Tomasz Jagielski który głową umieścił futbolówkę w siatce nidzickiej bramki.

Po stracie gola Start przycisnął rywala. Częściej był przy piłce i co rusz stwarzał groźne sytuacje pod bramką rywala. Niestety uderzenie Pawła Sobotka nie trafia w światło bramki, podobnie jak uderzenia Adriana Roczeń, Kamila Michalskiego czy też Pawła Napiórkowskiego.

W 37 min. nareszcie Start przy stałej przewadze zdobywa gola kontaktowego. Autorami jego są bracia Bróździńscy. Dominik dośrodkował z rzutu rożnego a z główki piłkę do siatki gospodarzy skierował Jakub. Pomimo kilku minutowych przerw w grze arbiter spotkania dolicza 3 minuty do zakończenia I połowy. W tym czasie kapitalnym uderzeniem zza linii pola karnego popisuje się Kamil Michalski wyprowadzając nidzicki Start na prowadzenie 2:1.

Po zmianie stron pierwszy kwadrans to nienajlepsze widowisko. Gra w środku pola i mało interwencji bramkarzy. W 62 min. mamy kopię z 37 minuty. Gol identyczny i zdobyty w takiej samej kolejności. Dominik dośrodkowuje z kornera a strzałem głową Jakub podwyższa wynik na 3:1 dla Startu.

Po stracie trzeciego gola wśród gospodarzy wkrada się nerwowość. Nie takiego obrotu sprawy spodziewali się piłkarze ze Stawigudy. Start wykorzystuje to i gra swoje. Niestety wynik mógł być wyższy dla Startu lecz wiele dogodnych sytuacji zostało przez naszych zawodników zmarnowane.

Kamil Michalski ładnie zagrał do Adriana Roczeń a ten nie spodziewał się że w takiej sytuacji dogodnej się znajdzie i po szansie.Nie mógł się wstrzelić Paweł Napiórkowski na którego główki liczyliśmy. Owszem Paweł próbował lecz w tym meczu ta sztuka mu nie powiodła się. Miejmy nadzieję że w następnym meczu będzie skuteczniejszy.

Ostatnie 10 minut Start nieco spuścił z tonu oddając niepotrzebnie rywalowi inicjatywę. Po akcjach GKS-u tylko czujna gra Karola Bruzdy uchroniła nasz zespół przed stratą goli.

Start Nidzica wygrał swój inaugurujący nowy sezon piłkarski mecz z GKS Stawiguda 3:1. W przekroju całego meczu był zespołem o klasę lepszym od rywala i zasłużenie z tego boiska przywiózł do Nidzicy 3 punkty.

Po meczu trener Startu Nidzica Bartosz Kruschel powiedział:
- Bardzo ciężki mecz. I połowa to z początku lekka przewaga gospodarzy. Później my zaczęliśmy się rozkręcać. Dobrze że ta bramka z rzutu rożnego padła na 1:1 to troszeczkę podniosło nas na nowo. Później Kamil szybko wyprowadził nas na prowadzenie. II połowa dobra w naszym wykonaniu, aczkolwiek i tak jesteśmy niezadowoleni z gry w dzisiejszym spotkaniu. Warunki do gry były dzisiaj ciężkie . Wysoka temperatura i odbiło się to na grze zawodników. Boisko tutaj jest takie że nie da się pograć w piłkę. Zostawiliśmy dużo serca w dzisiejszej grze ale najważniejsze że z ciężkiego boiska w Stawigudzie wieziemy 3 punkty do Nidzicy.

GKS Stawiguda - Start Nidzica 1:3 (1:2)

Start Nidzica: Bruzda - Roczeń - Sobotka - Karwacki - J.Broździński - D.Bróździński - Napiórkowski - Michalski - Leszczyński - Szczypiński - Wawrzyniak oraz Mioduszewski