Spotkanie z artystą- rzeźbiarzem

2015-01-20 15:48:48(ost. akt: 2015-01-20 15:49:18)

Autor zdjęcia: Przedszkole Nr 4 w Nidzicy

Wychowanie przez sztukę ma na celu m.in. kształtowanie umiejętności wypowiadania się za pomocą różnych technik plastycznych, rozwijanie poczucia estetyki i wrażliwości na piękno poprzez oddziaływanie na percepcję i ekspresję dziecka.
W Przedszkolu nr 4 KRAINA ODKRYWCÓW w Nidzicy realizowana jest innowacja pedagogiczna pt. "Przygoda ze sztuką". Jej celem jest rozwijanie zainteresowania u dzieci wytworami artystycznymi: malarstwem, rzeźbą, fotografią itp.

W ramach innowacji 13 stycznia do przedszkola przyjechał rzeźbiarz pan Wojciech Andrzejewski, który prowadzi swoją pracownię w Biskupcu. Pan Wojciech pokazał dzieciom różnego rodzaju dłuta i rylce, wykorzystywane w swojej pracy. Przywiezione przez niego rzeźby bardzo spodobały się dzieciom, wzbudziły w nich podziw i zachwyt.

Przedszkolaki dzięki temu spotkaniu mogły poznać nowy zawód oraz dowiedzieć się jak powstaje rzeźba od podstaw.


Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz klikając na nidzica.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony.

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij tutaj

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: PRZEDSZKOLE4

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5