Ciekawa lekcja wychowawcza

2014-11-17 19:25:12(ost. akt: 2014-11-17 12:31:20)

Autor zdjęcia: Marzena Jeżewska

14 listopada w Szkole Podstawowej w Rączkach upłynął pod hasłem „Dzieci przemocy mówią NIE”. Akcja miała na celu ukazanie uczniom problemu przemocy rówieśniczej, uświadomienie, że agresja i używanie siły to zjawiska nieakceptowane społecznie i nie rozwiązujące problemów.
Program akcji profilaktycznej zakładał również uświadomienie uczniom zagrożeń wynikających z niewłaściwego korzystania Internetu. Zajęcia prowadzone były w grupie uczniów klas 1-3 oraz uczniów starszych.

Nasza szkoła miała zaszczyt gościć specjalistę z Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Nidzicy, psychologa - Izabelę Zimnicką - Maculewicz, która przeprowadziła warsztaty na temat przemocy rówieśniczej.

Pedagog szkolny Marzena Jeżewska prowadziła zajęcia dotyczące zagrożeń wynikających z nieodpowiedniego korzystania z Internetu w dwóch grupach wiekowych: dla starszych uczniów według scenariusza „3… 2… 1… Internet” natomiast dla młodszych uczniów „Sieciaki”.

Całą akcję zakończono rozstrzygnięciem szkolnych konkursów plastycznych. Zwycięzcy otrzymali nagrody w formie akcesoriów komputerowych, gier edukacyjnych oraz pamiątkowe dyplomy.

Organizatorami akcji były panie: Marzena Jeżewska oraz Justyna Reisenberg.

Szkoła Podstawowa w Rączkach

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz klikając na nidzica.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony.

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij tutaj
Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: spraczki

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5