W Jedynce stoczyli Turniej Filmowy

2014-05-28 10:40:52 (ost. akt: 2014-05-28 09:23:44)

Autor zdjęcia: Janusz Chodkowski

Od ubiegłego roku szkolnego młodzież gimnazjum nr 1 w Nidzicy podczas zajęć artystycznych z Anną Czarzastą realizuje jej autorski program filmowy. Podsumowaniem rocznej pracy z II klasami był Turniej Filmowy.
Miesiąc wcześniej uczniowie tych klas wylosowali określony gatunek filmu i otrzymali regulamin rozgrywek. Przez ten czas mieli nakręcić 5 minutowy film o szkole w wylosowanej konwencji, wymyśleć i przygotować oprawę stoiska, wyglądem pokazać przynależność do danego gatunku filmowego oraz przygotować się z tematyki nauczanej na zajęciach artystycznych, m.in. z historii filmu, muzyki filmowej, znanych postaci, nagród i festiwali filmowych.

23 maja naszą szkołę ogarnęło istne „filmowe szaleństwo”. Od rana główny hol zamienił się w barwne targi filmowe, a tematyczne stoiska oblegane były przez zaciekawionych i spragnionych wrażeń uczniów. Okazało się, że reklamowany w ten sposób horror, science fiction i komedia, to zaproszenie do popołudniowego finału I Szkolnego Turnieju Filmowego. Uczestnicy turnieju, jak na prawdziwych filmowców przystało, świetnie zaprezentowali swoje gatunki, były plakaty, gadżety, postacie rodem z filmów, ulotki informacyjne, poczęstunek.

Podczas popołudniowej, finałowej rozgrywki odbyła się premiera filmików o szkole, uczniowie rozegrali zacięty quiz filmowy, rozpoznawali kinowe hity muzyczne, wykazali się wyobraźnią i poczuciem humoru w kalamburach filmowych. Ich rywalizację oceniało Jury w składzie: Artur Pacuszka, Joanna Grabowska i Elżbieta Sitarz.

Różnice w punktacji były minimalne, a końcowa klasyfikacja wygląda następująco:
I miejsce – klasa II b – horror (wychowawca – Bogumiła Adamska)
II miejsce – klasa II a – science fiction (wychowawca – Małgorzata Brzozowska)
III miejsce – II c – komedia (wychowawca – Dorota Wódkiewicz)

Zwycięska klasa pojedzie na wycieczkę do kina do Olsztyna, a pozostałe dwie wybiorą się na specjalnie dla nich przygotowany seans w nidzickim kinie Wenus.

Podczas całego turnieju był gorący doping, świetna zabawa i atmosfera. Możliwe to było dzięki ogromnemu zaangażowaniu uczniów klas IIa, IIb i IIc, ich kreatywności, pomysłowości i pracy włożonej w końcowy efekt oraz dzięki Wychowawcom klas II , którzy świetnie przygotowali swoich uczniów, służyli im nieocenioną radą i pokazali, że umieją się świetnie bawić i integrować ze swoimi wychowankami. Za to wszystko serdecznie dziękujemy!

Organizatorzy:
Anna Czarzasta i Beata Anna Dąbrowska

Źródło: Artykuł internauty

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5