Powiatowe Obchody Święta Policji w Nidzicy
2025-07-14 10:48:25(ost. akt: 2025-07-14 12:27:06)
W parku nad jeziorkiem w Nidzicy odbyły się uroczysty apel z okazji Powiatowych Obchodów Święta Policji w Nidzicy. To wyjątkowy czas, czas awansów, wyróżnień i podziękowań dla funkcjonariuszy i pracowników naszej formacji. W uroczystości uczestniczył Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie insp. Mirosław Elszkowski, przedstawiciele władz samorządowych, instytucji, duchowieństwa i służb współpracujących na co dzień z Komendą Powiatową Policji w Nidzicy.
Święto Policji to niezwykle ważny dzień dla całej formacji – dzień refleksji, dumy i uznania dla tych, którzy każdego dnia troszczą się o bezpieczeństwo lokalnej społeczności.
W piątek (11 lipca) o godzinie 11:00 w parku nad jeziorkiem w Nidzicy rozpoczął się uroczysty apel z okazji Święta Policji, w którym wzięli udział nie tylko policjanci i pracownicy policji, ale również ich rodziny, przedstawiciele lokalnych władz, instytucji i służb współpracujących na co dzień z Komendą Powiatową Policji w Nidzicy. Obchody rozpoczęto złożeniem meldunku dowódcy uroczystości o gotowości do apelu Komendantowi Wojewódzkiemu Policji w Olsztynie insp. Mirosławowi Elszkowskiemu.
Po odśpiewaniu Hymnu Państwowego głos zabrał Komendant Powiatowy Policji w Nidzicy podinsp. Tomasz Kamiński, który przywitał gości, podziękował i wyraził uznanie dla policjantów i pracowników cywilnych za codzienną pracę na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców naszego powiatu. Szczególne słowa zostały skierowane także do funkcjonariuszek Policji. Rok 2025 to bowiem symboliczna rocznica – 100-lecie obecności kobiet w szeregach polskiej Policji. Komendant złożył funkcjonariuszkom serdeczne podziękowania za ich służbę podkreślając istotną rolę, jaką pełnią kobiety w szeregach formacji. W trakcie wystąpienia nie zabrało również słów uznania i podziękowań dla miejscowych samorządowców oraz przedstawicieli zaprzyjaźnionych służb i instytucji za współpracę na rzecz bezpieczeństwa w powiecie nidzickim. Życzenia trafiły również do rodzin policjantów za ich wsparcie i wyrozumiałość, gdyż niejednokrotnie służba odbywa się kosztem życia rodzinnego.
Po przemówieniu Komendanta Powiatowego Policji w Nidzicy przyszedł czas na wręczenie aktów mianowania Komendanta Głównego Policji, Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie oraz Komendanta Powiatowego Policji w Nidzicy. Na podstawie ustawy o Policji na stopień:
PODINSPEKTORA POLICJI mianowany został:
nadkom. Marek Matuszczak
NADKOMISARZA POLICJI mianowany został:
kom. Zbigniew Maksym
ASPIRANTA SZTABOWEGO POLICJI mianowany został:
st. asp. Kamil Jakim
st. asp. Kamil Kuciński
st. asp. Kamil Kuciński
Na stopień STARSZEGO ASPIRANTA POLICJI mianowani zostali:
asp. Michał Kajczyński
asp. Anna Kosobucka
asp. Arkadiusz Schodziński
asp. Przemysław Szczepański
asp. Anna Kosobucka
asp. Arkadiusz Schodziński
asp. Przemysław Szczepański
Na stopień MŁODSZEGO ASPIRANTA POLICJI mianowani zostali:
sierż. szt. Natalia Bukowska
sierż. szt. Przemysław Milewski
sierż. szt. Przemysław Milewski
Na stopień SIERŻANTA SZTABOWEGO POLICJI mianowani zostali:
st. sierż. Mateusz Szczypiński
st. sierż. Krystian Wojtkowski
st. sierż. Krystian Wojtkowski
Na stopień STARSZEGO POSTERUNKOWEGO POLICJI mianowani zostali:
post. Wojciech Boczkowski
post. Maciej Bonisławski
post. Dawid Kamiński
post. Kamil Sarbiewski
post. Jarosław Stawarz
post. Maciej Bonisławski
post. Dawid Kamiński
post. Kamil Sarbiewski
post. Jarosław Stawarz
Przedterminowo mianowani zostali:
Na stopień SIERŻANTA SZTABOWEGO POLICJI mianowani zostali:
st. sierż. Adrian Cieszkowski
st. sierż. Patryk Janiszewski
st. sierż. Patryk Janiszewski
Na stopień STARSZEGO SIERŻANTA POLICJI mianowani zostali:
sierż. Piotr Adamkiewicz
Akty mianowania na wyższe stopnie policyjne wręczyli insp. Mirosław Elszkowski Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie oraz podinsp. Tomasz Kamiński Komendant Powiatowy Policji w Nidzicy.
Ponadto, Komendant Powiatowy Policji w Nidzicy, podinsp. Tomasz Kamiński, wyróżnił funkcjonariuszy, którzy reprezentowali jednostkę na szczeblu wojewódzkim w następujących konkursach: „Policjant Ruchu Drogowego”, „Policjant Służby Kryminalnej”, „Policjant Służby Dyżurnej”, „Dzielnicowy Roku” i „Patrol Roku”.
Następnie, głos zabrał insp. Mirosław Elszkowski Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie, który pogratulował awansowanym funkcjonariuszom i podziękował całej nidzickiej jednostce za wzorową, wykonywaną z poświęceniem i zaangażowaniem służbę i pracę na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców powiatu nidzickiego. Podziękowania skierowane zostały również do wszystkich gości i osób, które na co dzień współpracują z nidzicką Policją.
Bożena Chmielewska Wicestarosta Nidzicka, w swoim przemówieniu zaznaczyła, że bezpieczeństwo w powiecie nidzickim stoi na wysokim poziomie, co jest efektem dobrej, partnerskiej współpracy Policji i samorządu, a Święto Policji to dobry moment, by za to wszystko podziękować. W swoim przemówieniu podkreśliła również szczególną rolę kobiet w szeregach polskiej Policji, które postanowiły wejść do świata służby, nie po to by konkurować, lecz po to, by z całym swoim doświadczeniem, intuicją, siłą i empatią współtworzyć tą formację.
Po zakończeniu przemówień i oficjalnej części apelu, nadszedł czas na gratulacje od rodzin i bliskich funkcjonariuszy. W ciepłej, rodzinnej atmosferze składano życzenia, wręczano kwiaty i robiono pamiątkowe zdjęcia. Dla gości i mieszkańców, policjanci KPP w Nidzicy oraz funkcjonariusze SPKP w Olsztynie przygotowali stoiska profilaktyczne. Na odwiedzających czekał również poczęstunek.
Święto Policji w Nidzicy było nie tylko doniosłą uroczystością, ale także wyrazem szacunku i wdzięczności dla wszystkich tych, którzy każdego dnia dbają o nasze wspólne bezpieczeństwo.
źródło: KPP Nidzica
Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie
Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.
Zaloguj się lub wejdź przez