122 km/h przez Nidzicę. 29-latek stracił prawo jazdy

2025-07-03 07:00:00(ost. akt: 2025-07-02 22:14:26)

Autor zdjęcia: Czytelnik

We wtorkowy wieczór na ulicy Działdowskiej w Nidzicy doszło do skrajnie nieodpowiedzialnego zachowania na drodze. 29-letni kierowca osobowego Audi rozpędził się do 122 km/h na obszarze zabudowanym. Zamiast dotrzeć szybciej do celu, stracił prawo jazdy i zapłaci wysoką cenę.
Do zdarzenia doszło 1 lipca 2025 r. około godziny 20:30. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego nidzickiej komendy prowadzili pomiar prędkości na ul. Działdowskiej. Urządzenie wskazało, że audi porusza się ponad dwukrotnie szybciej, niż pozwalają przepisy – w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h, kierowca miał na liczniku aż 122 km/h.

– Mężczyzna został zatrzymany do kontroli. 29-letni mieszkaniec gminy Nidzica stracił prawo jazdy na trzy miesiące, otrzymał mandat w wysokości 2500 zł oraz 15 punktów karnych – informują funkcjonariusze.

Policjanci apelują do wszystkich kierowców o rozwagę i przypominają, że nadmierna prędkość to wciąż jedna z głównych przyczyn najpoważniejszych wypadków. Szczególną ostrożność należy zachować w rejonach przejść dla pieszych, przejazdów rowerowych i skrzyżowań.

kpp, red.

2001-2025 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 7B