Dni Nidzicy 2025 - sprawdź, co będzie się działo!

2025-05-18 07:00:00(ost. akt: 2025-05-16 13:11:27)
zdjecie ilustracyjne

zdjecie ilustracyjne

Autor zdjęcia: Zuzanna Leszczyńska

Po raz pierwszy w historii nad Nidzicą wzbiją się kolorowe balony. Widowiskowe pokazy lotnicze, gala sportów walki, koncerty gwiazd, rodzinne pikniki i kino pod chmurką – wszystko to czeka na mieszkańców i gości podczas Dni Nidzicy 2025. Od 4 do 6 lipca miasto stanie się tętniącą życiem areną wydarzeń, którą współtworzą wszystkie jednostki gminne.
— Loty balonów to nowość, która rozświetli nidzickie niebo — mówi Paweł Koziński, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Nidzicy. — Mieszkańcy nie wsiądą do balonów, ale będą mogli podziwiać je z ziemi – o poranku, wieczorem i nocą. Szczególnie polecam pokaz balonów na uwięzi – to prawdziwa magia światła i koloru.

W piątkowy wieczór emocje przeniosą się na dziedziniec zamkowy, gdzie odbędzie się II Nidzicki Fight Hight – edycja Terytorialsi. — To wydarzenie dla wszystkich, którzy cenią ducha rywalizacji i widowisko na najwyższym poziomie — dodaje Koziński.

W sobotę rynek miejski zamieni się w plenerową scenę muzyczną. — Przed występami gwiazd zaśpiewają laureaci konkursu młodych talentów z gminnych szkół - The Voice of Nidzica — zapowiada Joanna Dobroń, dyrektor Centrum Usług Wspólnych. Następnie na scenie zobaczymy gwiazdy tegorocznych Dni Nidzicy. — Wieczór rozpoczniemy koncertem zespołu Blue Café, a zakończymy energetycznym występem Krzysztofa Cugowskiego z Zespołem Mistrzów — zapowiada Krzysztof Żukowski, dyrektor Nidzickiego Ośrodka Kultury. — Gwarantuję wysoki poziom artystyczny i świetną zabawę pod gołym niebem.
Nie zabraknie też lokalnych akcentów muzycznych – w niedzielę o 17:00 na zielonym skwerze przy ratuszu wystąpi zespół Blue Card. — To pełna pozytywnej energii blues-rockowa grupa z Olsztyna i Nidzicy. Ich koncert zakończy obchody Dni Nidzicy w klimacie ogniska i wspólnego świętowania — mówi Krzysztof Żukowski.

W sobotę i niedzielę w ciągu dnia dzieci i rodziny będą mogły skorzystać z atrakcji przygotowanych przez szkoły, nauczycieli i uczniów – bo to oni właśnie stoją za organizacją rodzinnych pikników. — W sobotę spotykamy się na Pikniku Cyrkowym, w niedzielę zapraszamy na Piknik z Dinozaurami. Będą gry, zabawy, dmuchańce, konkursy, pokazy – wszystko zrobione z sercem przez naszą nidzicką społeczność — podkreśla Joanna Dobroń, dyrektor Centrum Usług Wspólnych.
A w niedzielę coś wyjątkowego dla miłośników nauki i filmu – plenerowe kino sferyczne, czyli mobilna kopuła z pokazami o dinozaurach. — To połączenie zabawy i edukacji, które dzieci uwielbiają — mówi Janusz Kwiatek, dyrektor Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Nidzicy. Pokazy będą dostępne od godz. 13:00.

— Dni Nidzicy to czas, kiedy jesteśmy razem – mieszkańcy, instytucje, szkoły, dzieci, seniorzy. Wszystkie jednostki gminne włączyły się w ich przygotowanie, z dumą i zaangażowaniem — mówi Jacek Kosmala - burmistrz Nidzicy. — Serdecznie zapraszam do wspólnego świętowania. Niech te dni będą radosne i niezapomniane.

Harmonogram Dni Nidzicy ‘25
rynek miejski / zieleńce przy ratuszu / dziedziniec zamkowy

4 lipca 2025 / piątek:
13:00 – 0:00 Festiwal Food Trucków / strefa gastro / stoiska handlowe (rynek miejski)
10:30 – 13:00 Abentojra – misja nidzica (jeziorko miejskie)
17:00 – 20:00 Pokazy lotnicze balonów (loty nad miastem)
20:00 – 23:00 II Nidzicki Fight Hight – edycja terytorialsi (dziedziniec zamkowy)
23:00 parada z palnikami balonowymi przez miasto

5 lipca 2025 / sobota:
6:00 – 9:00 Pokazy lotnicze balonów (loty nad miastem)
8:00 – 20:00 Abentojra – misja Nidzica (jeziorko miejskie)
10:00 – 14:00 Abentojra – misja Nidzica /rodzinne zawody na orientację (jeziorko miejskie)
12:00 – 17:00 Rodzinny piknik cyrkowy (zielony skwer przy ratuszu) - otwarta strefa cyrkowa (żonglerka, jazda na monocyklu, chodzenie na szczudłach, strefa rodzinnych gier, mini pokazy cyrkowe) dmuchańce / konkurencje sportowo-rekreacyjne / konkursy z nagrodami
14:00 – 18:00 próby zespołów: Krzysztof Cugowski z Zespołem Mistrzów/ Blue Cafe (rynek miejski)
17:00 – 19:30 pokazy lotnicze balonów (loty nad miastem)
18:00 Abentojra – misja Nidzica – wręczenie nagród na scenie głównej (rynek miejski)
19:00 występ laureatów konkursu młodych talentów wokalnych - The Voice of Nidzica (rynek miejski)
20:00 – 21:00 pokazy nocne – loty na uwięzi (zielony skwer przy ratuszu)
19:30 koncert zespołu Blue Cafe (rynek miejski)
21:00 koncert Krzysztofa Cugowskiego z Zespołem Mistrzów (rynek miejski)

6 lipca 2025 / niedziela:
6:00 – 8:30 pokazy lotnicze balonów (loty nad miastem)
12:00 – 17:00 rodzinny piknik z dinozaurami (zielony skwer przy ratuszu) dmuchańce / konkurencje sportowo-rekreacyjne / konkursy z nagrodami / pokazy dinozaurów / wykopaliska
13:00 – 16:30 plenerowe kino sferyczne – krótkie seanse filmowe o dinozaurach
17:00 koncert zespołu Blue Card (zielony skwer przy ratuszu) przy ognisku i kiełbaskach


2001-2025 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 7B