Podczas rozładunku zaczepił o linie energetyczne

2025-02-25 10:17:53(ost. akt: 2025-02-25 10:19:52)

Autor zdjęcia: KPP w Nidzicy

Podczas rozładunku piasku z naczepy pojazdu ciężarowego, 52-letni kierowca zaczepił skrzynią naczepy o linię wysokiego napięcia, w wyniku czego został porażony prądem. Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności oraz przestrzeganie zasad bezpieczeństwa i higieny pracy podczas wykonywania pracy.
W poniedziałek (24.02.2025 r.) około godz. 9:30 oficer dyżurny nidzickiej jednostki Policji otrzymał informację o wypadku w trakcie pracy.

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że do zdarzenia doszło podczas prac związanych z budową ścieżki rowerowej przebiegającej wzdłuż drogi wojewódzkiej W604, w pobliżu skrzyżowania z ul. Dubińską w Nidzicy.Podczas rozładunku piasku z naczepy pojazdu ciężarowego, 52-letni kierowca zaczepił skrzynią naczepy o linię wysokiego napięcia, w wyniku czego został porażony prądem.

Na miejscu pracowali nidziccy policjanci, o zdarzeniu powiadomiono Państwową Inspekcję Pracy w Olsztynie, a przytomny poszkodowany został przetransportowany przez zespół ratownictwa medycznego do szpitala w Działdowie.


Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności oraz przestrzeganie zasad bezpieczeństwa i higieny pracy podczas wykonywania pracy.

2001-2025 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 7B