Pożar strawił budynek szkoły w Szkotowie. Mieszkańcy założyli zrzutkę

2025-01-21 15:52:48(ost. akt: 2025-01-21 16:06:40)

Autor zdjęcia: Warmińsko-Mazurski Urząd Wojewódzki w Olsztynie

Pożar w Szkotowie to ogromny cios dla lokalnej społeczności. Szkoła, która była miejscem edukacji ponad 100 dzieci i pracy 20 nauczycieli, została zniszczona. Mieszkańcy na pomagam.pl zorganizowali zrzutkę na wyposażenie przedszkola.
,,W nocy z 20 na 21 stycznia 2025 ogień strawił budynek Szkoły Podstawowej w Szkotowie (Gmina Kozłowo - woj. warmińsko-mazurskie). Budynek wybudowany w 1930 roku nie daje się do użytku, konieczna jest jego rozbiórka. Stwierdzono szkodę całkowitą.

Ogień szybko objął dach i strych budynku. W akcję w kulminacyjnym momencie zaangażowanych było 78 strażaków z 23 zastępów z powiatów: nidzickiego, działdowskiego, olsztyńskiego i ostródzkiego.

Mimo trudnej sytuacji uczniowie klas I-VIII mogą kontynuować naukę bez żadnej przerwy w pobliskiej Szkole Podstawowej w Rogożu.

W trosce o najmłodszych uczniów oddziału przedszkolnego, Gmina podjęła decyzję o utworzeniu "przedszkola" w budynku świetlicy wiejskiej w Szkotowie - miejscu, które dzieci znają i czują się bezpiecznie, a my jako rodzice tych uczniów chcemy pomóc w doposażeniu placówki.

Ogień strawił całe wyposażenie, z którego na co dzień korzystały maluchy, począwszy od kubków, talerzyków i kredek na zabawkach i stolikach kończąc.

Zebrane środki pozwolą na zakup niezbędnego wyposażenia, z którego na co dzień będą mogły korzystać dzieci.

Przebywanie w miejscu, które jest im bliskie, z osobami, które znają, sprawi że szkoła nie będzie im się źle kojarzyła i mimo ciężkiej sytuacji z jaką przychodzi nam się zmierzyć, nadal będą mogli czuć się bezpiecznie." — pisał Radosław Ferszt, sołtys Szkotowa i organizator zbiórki.


Możesz pomóc klikając TUTAJ

2001-2025 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 7B