Powiat nidzicki. Poznaj plan priorytetowy swojego dzielnicowego

2024-09-06 10:18:53(ost. akt: 2024-09-06 10:45:56)
Jutro, 22 lipca policjanci z Lidzbarka obchodzą swoje święto

Jutro, 22 lipca policjanci z Lidzbarka obchodzą swoje święto

Autor zdjęcia: archiwum

W powiecie nidzickim 8 dzielnicowych pracuje nad półrocznymi planami priorytetowymi, które mają na celu poprawę bezpieczeństwa lokalnych społeczności. Plany te, oparte na konsultacjach z mieszkańcami, pomagają rozwiązywać uciążliwe problemy w danym rejonie. Poznaj priorytety dzielnicowych na II półrocze 2024 roku.
Każdy dzielnicowy opracowuje plan priorytetowy nad realizacją, którego pracuje przez pół roku. Jest to narzędzie, które ma uspołecznić zadania realizowane przez „policjanta pierwszego kontaktu” oraz zwiększyć skuteczność jego współdziałania z mieszkańcami. Zasadniczym celem takiego planu priorytetowego jest poprawa bezpieczeństwa w środowisku lokalnym poprzez rozwiązanie konkretnego problemu uciążliwego dla mieszkańców. Warto zatem poznać plan priorytetowy swojego dzielnicowego na II półrocze 2024 roku.

W powiecie nidzickim służbę pełni 8 dzielnicowych. Głównym zadaniem dzielnicowego jest bezpośredni kontakt z mieszkańcami, pomoc w rozwiązywaniu różnego rodzaju problemów oraz zapewnienie poczucia bezpieczeństwa w miejscu zamieszkania.

Każdy dzielnicowy opracowuje plan priorytetowy. Jest to narzędzie, które ma uspołecznić zadania realizowane przez dzielnicowych i zwiększyć skuteczność współdziałania dzielnicowego z mieszkańcami na rzecz poprawy bezpieczeństwa w danym rejonie. W ramach planu priorytetowego dzielnicowy przez pół roku pracuje nad rozwiązaniem konkretnego problemu, który występujące w jego rejonie służbowym, a jest uciążliwy dla mieszkańców. Po upływie sześciu miesięcy kończy realizację planu, o ile osiągnie zakładane cele lub kontynuuje do czasu ich zrealizowania. Określone zadania wynikają z oczekiwań społecznych uzyskanych podczas spotkań, konsultacji, debat ze społeczeństwem oraz z bieżącej analizy zagrożeń.

Oto zadania jakie realizują dzielnicowi w poszczególnych rejonach służbowych w II półroczu 2024 roku na terenie powiatu nidzickiego:

Rejon I – miasto Nidzica, sierż. szt. Marta Chmielewska - spożywanie alkoholu w miejscu publicznym i gromadzenie się młodzieży w wieku 16 20 lat, która wyciąga z ogrodzonego miejsca na odpady wielkogabarytowe drewnianych elementów i spala je w pobliżu blokowisk, garaży i ogródków działkowych w okolicy bloku usytuowanego przy ul Kopernika 3 w Nidzicy od poniedziałku do piątku, szczególnie w godz. od 8:00 do 15:00.

Rejon II – miasto Nidzica, st. asp. Mariusz Klimkowski - gromadzenie się osób w wieku 16-21 lat spożywających alkohol w miejscu publicznym, zaśmiecających teren i zakłócających porządek publiczny na klatce schodowej bloku przy ul 1 Maja 18 w Nidzicy przez cały tydzień ze szczególnym nasileniem w godzinach 15:00 - 20:00.

Rejon III – miasto Nidzica – asp. szt. Maciej Płoski - gromadzenie sie osób w wieku 15 - 50 lat , które przez cały tydzień w godzinach 17:00 - 22:00 na ławkach na skwerku w pobliżu dawnej baszty, w rejonie ulic: Mickiewicza, Plac Wolności, Słowackiego w Nidzicy, spożywają alkohol, zaśmiecają pobliski teren oraz swoim zachowaniem doprowadzają do sytuacji, kórymi mogą spowodować zagrożenie dla własnego życia i zdrowia.

Rejon IV – gmina Nidzica – asp. szt. Krzysztof Florek - gromadzenie się osób dorosłych, które spożywają alkohol w miejscu publicznym, zaśmiecają teren, używają słów wulgarnych na terenie przyległym do sklepu spożywczego w Łynie (nr budynku 25) przez cały tydzień w godzinach wieczorowo-nocnych od 18:00 do 22:00 ze szczególnym nasileniem w weekendy.

Rejon V – gmina Janowo – asp. szt. Marcin Łątkowski - grupowanie się młodzieży w wieku 17-19 lat, a także osób powyżej 40 roku życia spożywających alkohol, palących papierosy i zaśmiecających teren przyległy do świetlicy wiejskiej w Muszakach (nr budynku 91) usytuowanej prze drodze wojewódzkiej W604 w bezpośrednim sąsiedztwie sklepu spożywczego "Basia" przez cały tydzień w godz. od 10:00 do 20:00.

Rejon VI – gmina Janowiec Kościelny – sierż. szt. Barbara Żelazna - grupowanie się młodzieży w wieku 17-19 lat a także osób powyżej 50 roku życia spożywających alkohol, palących papierosy i zaśmiecających w Janowcu Kościelnym przystanek autobusowy i teren do niego przyległy od poniedziałku do soboty w godzinach otwarcia pobliskich sklepów.

Rejon VII – gmina Kozłowo – st. asp. Kamil Jakim - spożywanie alkoholu w miejscu publicznym oraz zaśmiecanie przystanku PKS przy ul. Sportowej w Kozłowie przez cały tydzień ze szczególnym nasielniem w godzinach popołudniowych między 16:00 a 21:00.

Rejon VIII – gmina Kozłowo – asp. szt. Przemysław Rychcik - - codziennie, ze szczególnym nasileniem w godzinach 16:00-20:00 gromadzenie się osób w wieku od 15 do 40 lat zakłócających porządek i spoczynek nocny i spożywanie alkoholu na przystanku PKS w Sławce Wielkiej.

Dzielnicowi realizując opisane zadania jeszcze bardziej uspołeczniają rolę, jaką pełnią w służbie społeczeństwu. Ich zadaniem jest również współpraca na rzecz bezpieczeństwa, zarówno z mieszkańcami jak i instytucjami działającymi na rzecz lokalnych społeczności.

kpp, red.

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5