Podwójny mandat za recydywę

2024-05-16 13:00:00(ost. akt: 2024-05-15 22:00:10)

Autor zdjęcia: KPP Ełk

Kierujący samochodem osobowym poniósł surowe konsekwencje przekroczenia prędkości o 55 km/h. 22-latek jechał jedną z ulic Nidzicy z prędkością 105 km/h. Oprócz utraty prawa jazdy na 3 miesiące i punktów karnych, kontrola drogowa zakończyła się dla mężczyzny surowymi konsekwencjami finansowymi. Jaj ustalono, mężczyzna przekroczył prędkość w recydywie, co skutkowało podwójną kwotą mandatu.
W piątek (10 maja), policjanci ogniwa ruchu drogowego KPP w Nidzicy, podczas pomiaru prędkości jazdy na ul. Przemysłowej w Nidzicy, zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem osobowym. Mężczyzna przemieszczał się z prędkością 105 km/h, przekraczając tym samym dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o 55 km/h.

Jazda z nadmierną prędkością zakończyła się dla 22-letniego mieszkańca Nidzicy utratą prawa jazdy na 3 miesiące, 13 punktami karnymi oraz mandatem w kwocie 3000 zł. Surowe konsekwencje finansowe to rezultat popełnienia wykroczenia w recydywie, która skutkuje podwójną kwotą mandatu.

Przypominamy!

Kierujący nagminnie popełniający najpoważniejsze wykroczenia muszą liczyć się ze znacznie wyższą karą. Sytuacja ta dotyczy złamania przepisów z tej samej grupy w ciągu 2 lat od ostatniego wykroczenia, a ich popełnienie będzie skutkowało podwójną kwotą mandatu.

Recydywa dotyczy m. in. przekroczenia prędkości, nieustąpienia pierwszeństwa pieszemu, złamania zakazu wyprzedzania, wyprzedzania na przejściu lub przed nim, prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie po spożyciu alkoholu lub innego, podobnie działającego środka, niezachowanie ostrożności i spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, omijanie pojazdu, który zatrzymał się w celu ustąpienia pierwszeństwa pieszemu, wjeżdżanie na torowisko przy zaporach, które są opuszczane, opuszczone lub nie skończyło się ich podnoszenie, wjazd na przejazd kolejowy przy czerwonym świetle sygnalizatora lub jeżeli po drugiej stronie nie ma miejsca do kontynuowania jazdy.

Apelujemy do kierujących, aby przestrzegali dozwolonych limitów prędkości, a także zwalniali w miejscach, gdzie przepisy i zdrowy rozsądek wymagają zachowania szczególnej ostrożności.

kpp, red

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5