Ukradł alkohol, wyzywał i szarpał policjanta za mundur

2024-04-10 16:00:00(ost. akt: 2024-04-09 13:41:50)

Autor zdjęcia: kwp

45-letni mieszkaniec gminy Nidzica odpowie za naruszenie nietykalności cielesnej policjantów, którzy interweniowali wobec niego w związku z kradzieżą alkoholu w jednym ze sklepów na terenie miasta. Mężczyzna podczas przeprowadzanych przez funkcjonariuszy czynności popełnił szereg innych wykroczeń, za które również poniesie odpowiedzialność.
Dyżurny nidzickiej jednostki policji otrzymał zgłoszenie dotyczące kradzieży w jednym ze sklepów na terenie miasta. Interweniujący policjanci na miejscu zastali nietrzeźwego 45-letniego mężczyznę z gminy Nidzica, który został ujęty przez obsługę placówki handlowej po tym jak ukradł alkohol o wartości około 40 zł.

Sprawca wykroczenia odmówił funkcjonariuszom podania swoich danych personalnych, używał przy tym słów nieprzyzwoitych i nie stosował się do wydawanych przez nich na podstawie prawa poleceń. Ponadto, szarpiąc za mundur naruszył nietykalność cielesną funkcjonariuszy. Mężczyzna został zatrzymany, doprowadzony do jednostki policji i osadzony w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych do wyjaśnienia.

I tak, zamiast odpowiedzieć tylko za wykroczenie, mężczyzna odpowie również za popełnione przestępstwo. Po wytrzeźwieniu 45-latek usłyszał zarzut naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariuszy, za co kodeks karny przewiduje karę nawet do 3 lat pozbawienia wolności. Mieszkaniec gminy Nidzica nie uniknie również odpowiedzialności za kradzież sklepową i szereg innych wykroczeń popełnionych w trakcie przeprowadzanej przez policjantów interwencji.

kpp, red.

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5