29-latek spowodował kolizję - miał 4 promile

2024-04-03 07:00:00(ost. akt: 2024-04-02 07:29:29)

Autor zdjęcia: mat. policji

Bezwzględna trzeźwość na drodze to kwestia, która nie podlega dyskusji. Niestety, 29-letni mieszkaniec gm. Janowiec Kościelny zignorował obowiązujące przepisy i mając ponad 4 promile alkoholu w organizmie spowodował kolizję drogową.
Dyżurny nidzickiej jednostki policji otrzymał zgłoszenie dotyczące zdarzenia drogowego w miejscowości Szczepkowo – Giewarty, które mógł spowodować nietrzeźwy kierujący. Policjanci natychmiast udali się we wskazane miejsce. Tam zastali pojazd osobowy marki VW w przydrożnym rowie i 2 mężczyzn.

29-latek z gm. Janowiec Kościelny i 36-latek z gm. Janowo byli pod znacznym działaniem alkoholu, żaden z nich nie wymagał pomocy medycznej.

Wykonane przez policjantów badanie stanu trzeźwości wykazało, że w organizmie młodszego krążyły ponad 4 promile alkoholu, a starszego 3 promile alkoholu. Żaden z mężczyzn nie przyznał się do kierowania autem, w związku z powyższym funkcjonariusze zatrzymali ich do wyjaśnienia, a auto zabezpieczyli na protokół tymczasowego zajęcia pojazdu i przekazali na przechowanie osobie wskazanej. Po wytrzeźwieniu mężczyźni zostali przesłuchani.

W trakcie czynności policjanci ustalili, że właścicielem auta jest 29-latek i to on kierował pojazdem. Ponadto, z zapisu w policyjnych bazach danych wynikało, że mężczyzna zignorował dożywotni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Z uwagi na fakt, że uczestniczący w zdarzeniu vw należał do kierującego, pojazd ten – zgodnie z przepisami obowiązującymi od połowy marca br. - po uprawomocnieniu się wyroku zostanie przejęty przez Skarb Państwa.

Niebawem 29-latek odpowie przed sądem za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości oraz za złamanie sądowego zakazu i spowodowanie kolizji drogowej. Grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

kpp, red.

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5