Nidziczanie zagrają z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy!

2024-01-28 10:00:00(ost. akt: 2024-01-26 18:01:19)

Autor zdjęcia: mat. organizatorów

Trwa wielkie odliczanie do finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tegoroczne hasło to: ,,Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych".
W najbliższy weekend w Nidzicy odbędzie się finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku WOŚP zagra już 32 raz, a zebrane pieniądze będą przeznaczone na zakup urządzeń dla oddziałów pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych. Na terenie miasta wolontariusze będą prowadzili zbiórkę do puszek.


Licytacja w sali rycerskiej
— Już w niedzielę, 28 stycznia, w sali rycerskiej nidzickiego zamku odbędzie się tradycyjna nidzicka A(u)KCJA. Startujemy o godz. 16. Do wylicytowania będą m.in. kanapy, designerskie lampy, umywalka, vouchery na fitness, badania, rękawice bokserskie, kosze ze słodyczami i trzypiętrowy tort upieczony przez Pracownię Hobbistyczną Cukierenka. O godz. 20:00 tradycyjnie światełko do nieba — mówi Magdalena Ekiert-Jaworska - kierownik działu animacji kultury w Nidzickim Ośrodku Kultury.

Charytatywny mecz halowej piłki nożnej

W niedzielę w hali widowiskowo-sportowej odbędą się mecze charytatywne. O godz. 15:00 zagrają MKS Start Nidzica vs LKS Orzeł Janowiec Kościelny. Kolejne sportowe wydarzenie rozpocznie się o 16:40. Tym razem mecz halowej piłki nożnej rozegrają dwie strażackie drużyny: Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Nidzicy vs OSP Szkotowo.


2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5