Piłkarskie zmagania oldbojów na bratiańskim Orliku

2022-11-09 17:45:27(ost. akt: 2022-11-09 17:50:57)
Rodzinna fotka uczestników turnieju oldbojów

Rodzinna fotka uczestników turnieju oldbojów

Autor zdjęcia: Nadesłane - organizatorzy

Boisko Orlika w Bratianie było areną rozgrywek VII z kolei turnieju oldbojów piłki nożnej. W spotkaniu mogli zagrać piłkarze urodzeni w 1989 roku i starsi (+35 lat) .
— Takich „młodzieżowców” było jednak niewielu — zauważa Stanisław Ługiewicz, organizator turnieju. — Przeważali panowie po czterdziestce, a zdarzali się nawet sześćdziesięciolatkowie — dodaje organizator.
Ogółem do rywalizacji przystąpiło pięć drużyn. Tytułu sprzed roku broniła ekipa z Tylic, która tym razem musiała zadowolić się czwartym miejscem. Najlepiej jednak zagrała ekipa nowomiejskiej Drwęcy, którą do zwycięstwa poprowadzili doskonale znani piłkarskim fanom Jacek Elgert i Sławomir Mówiński. — Obaj pokazali, że nie „zardzewieli” i mają się dobrze — dodał Stanisław Ługiewicz.
Niespodziewanie dobrze radziła sobie debiutująca w turnieju drużyna KS Mroczno, która uplasowała się na 2 miejscu. Ciekawostką jest fakt, że w składzie drużyny znalazł się Tomasz Szczepański, wójt gminy Grodziczno. Na koniec organizatorzy turnieju wręczyli nagrody indywidualne i drużynowe.
Za najlepszego zawodnika uznano Henryka Rolkę z Sampławy. Był on jednocześnie najstarszym piłkarzem turnieju. Tytuł Króla Strzelców otrzymał Jacek Elgert, piłkarz Drwęcy, natomiast nagroda dla najskuteczniejszego bramkarza powędrowała do Kazimierza Raszkowskiego z Mroczna.
Końcowa klasyfikacja wyglądała następująco: 1. Drwęca Nowe Miasto, 2. KS Mroczno, 3. Drewneks Sampława, 4. Burza Tylice i 5. Straż Pożarna.
ul

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5