Udana inauguracja sezonu rajderów w Mrągowie

2022-04-26 16:44:06(ost. akt: 2022-04-26 16:56:42)
Pierwsza runda Pucharu Polski Pitbike Off-road w Mrągowie z udziałem Nikodema Orzechowskiego z Mszanowa

Pierwsza runda Pucharu Polski Pitbike Off-road w Mrągowie z udziałem Nikodema Orzechowskiego z Mszanowa

Autor zdjęcia: Organizatorzy

Podczas pierwszej rundy Pucharu Polski Pitbike Off-road w Mrągowie motocykliści z Pitbike Brodnica stanęli na najwyższych stopniach podium, a wśród nich Nikodem Orzechowski z Mszanowa.
Po zimowej przerwie do rywalizacji przystąpili motocykliści z klubu Pitbike Brodnica. W Mrągowie na torze motocrossowym odbyła się pierwsza runda Pucharu Polski Pitbike Off-road. W tym sezonie organizatorzy wprowadzili wiele nowości, w tym start z bramek, znany z "dużego" motocrossu. Na starcie zameldowało się 98 zawodników, wśród nich rajderzy z Brodnicy w charakterystycznych biało-niebieskich koszulkach: Felix Górniak w klasie stock 90, Michał Gutmański, Nikodem Orzechowski, mieszkaniec Mszanowa, Kacper Szarszewski, Kajetan Bodnar i Olaf Kędzia w klasie stock 125 oraz Mirosław Orzechowski, również z Mszanoaw w klasie masters.
W klasie stock 125 „bratobójczy” pojedynek o pierwsze miejsce stoczyli zawodnicy Pitbike Brodnica —Michał Gutmański i Nikodem Orzechowski z Mszanowa, zdobywcy drugiego i trzeciego miejsca w całej serii Pucharu Polski w ubiegłym sezonie. W pierwszym wyścigu na najwyższym podium stanął Nikodem Orzechowski. Drugi był Michał Gutmański. Pozostali zawodnicy dopisali cenne punkty w klasyfikacji generalnej. O pechu może mówić Mirosław Orzechowski, któremu po sesji kwalifikacyjnej awaria motocykla uniemożliwiła wyjazd do wyścigów.Tegoroczny sezon dla rajderów składa się z sześciu rund Pucharu Polski Pitbike Off-road oraz Mistrzostw Polski w Gdańsku.
Pitbike Brodnica to sekcja sportowa Brodnickiego Stowarzyszenia Pojazdów Zabytkowych.
Pitbike Brodnica

Na najwyższym podium stanął Nikodem Orzechowski z Mszanowa i na drugim zdjęciu Nikodem podczas wyścigu w Mrągowie


2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5