Posadzili las i mogą być z tego dumni

2022-04-20 21:08:17(ost. akt: 2022-04-20 21:19:33)

Autor zdjęcia: Nadesłane

Dzieci z klas I i III, uczęszczające do Szkoły Podstawowej w Jamielniku pod opieką pań wychowawczyń pojechały sadzić las.
Akcja została zorganizowana przez pana Józefa Brzozowskiego, właściciela Zakładu Usług Leśnych w Jamielniku. Wzięli w niej udział leśniczy oraz podleśniczy z Nadleśnictwa Jamy, przedstawiciele leśnictw w Skarlinie, Łąkorzu i Krotoszynach, szkółkarze z Łąkorza, strażacy ochotnicy z Jamielnika, a także strażnicy Straży Rybackiej i pracownicy Zakładu Usług Leśnych. Nie zabrakło mieszkańców Jamielnika wraz z panią sołtys. Akcję prowadził inżynier nadzoru — Krzysztof Pilewski. Uczniowie wraz z dorosłymi posadzili około pół hektara młodej sosny, poznali pracę leśników, zajęcie myśliwych, działalność szkółkarzy, strażników oraz strażaków OSP, którzy zademonstrowali pokaz gaszenia ognia w lesie.
Pogoda i humory dopisywały. Na zakończenie wszyscy uczestnicy wspólnie biesiadowali przy ognisku. Sadzenie drzew oraz spotkanie było bardzo ciekawe. Cieszymy się, że mogliśmy w nim uczestniczyć i powiększyć areał polskich lasów — powiedziała Mirosława Granica, koordynatorka edukacji ekologicznej w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Jamielniku. opr ul


2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5