Są już prawdziwymi pierwszakami

2021-11-05 17:31:09(ost. akt: 2021-11-05 17:34:34)
Uczniowie klasy pierwszej ze Skarlina z wychowawczynią Iwoną Trąpczyńską

Uczniowie klasy pierwszej ze Skarlina z wychowawczynią Iwoną Trąpczyńską

Autor zdjęcia: SP Skarlin

W Domu Rolnika w Skarlinie odbyła się uroczystość pasowania dzieci z klasy pierwszej na uczniów skarlińskiej placówki oświatowej.
Do bohaterów uroczystości klika miłych słów skierował Adrian Ziółkowski, dyrektor szkoły. Dzieci otrzymały moc życzeń, a następnie zaprezentowały umiejętności wokalne, recytatorskie i choreograficzne.

Członkowie Samorządu Uczniowskiego przygotowali dla młodszych kolegów pytania, zagadki i zadania. Pierwszoklasiści pomyślnie zdali egzamin, a na ich głowach pojawiły się birety. Potem było ślubowanie na tarczę szkolną i pasowanie pierwszoklasistów czarodziejskim ołówkiem przez dyrektora na uczniów Szkoły Podstawowej w Skarlinie.

Każdy pierwszak otrzymał pamiątkowy dyplom, a od rodziców rożek ze słodyczami. Przedstawiciele młodszych i starszych klas oraz Rady Rodziców złożyli uczniom klasy pierwszej życzenia i podarowali upominki.

Wychowawczyni klasy Iwona Trąpczyńska życzyła swoim wychowankom (klasa liczy 9 osób), by nauka w szkole była dla nich wielką przygodą. Po spotkaniu pierwszaków zaproszono na słodki poczęstunek. Towarzyszyli im rodzice, wychowawczyni i dyrektor szkoły.
Grażyna Jonowska
Uczniowie klasy pierwszej ze Skarlina z wychowawczynią Iwoną Trąpczyńską

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5