Skarlin: Nowe volvo na strażacki jubileusz

2021-09-19 14:07:01 (ost. akt: 2021-09-19 14:11:52)
Pamiątkowa fotografia druhów wraz z gośćmi

Pamiątkowa fotografia druhów wraz z gośćmi

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

Na ten dzień mieszkańcy Skarlina, a szczególnie druhowie ochotnicy z miejscowej jednostki, długo oczekiwali. W sobotę, wraz z gośćmi, świętowali 120 – lecie powstania OSP, które było też doskonałą okazją do przekazania nowego samochodu pożarniczego.
Uroczystość rozpoczęła się od wysłuchania mszy świętej, którą odprawili księża druhowie — Krzysztof Szulc, proboszcz parafii i Bernard Zakrzewski, duszpasterz diecezjalny strażaków.
Dalsza część uroczystości odbywała się na placu przy Domu Rolnika. Podczas apelu, dh Edmund Bartycha, prezes jednostki jubilatki, przedstawił obszerny rys historyczny ochotniczego strażactwa w Skarlinie. Następnie odznaczono wyróżniających się strażaków skarlińskiej OSP. Jednak najbardziej podniosłą chwilą było oficjalne przekazanie jednostce nowoczesnego, średniego samochodu bojowego z pełnym wyposażeniem. W rękach strażaków ze Skarlina jest teraz, pachnący jeszcze fabryką, samochód specjalny, czteronapędowy, na podwoziu volvo.
Zapewne miłym momentem, dla druhów ochotników jednostki jubilatki, były wystąpienia gości oficjalnych. Nie szczędzili słów podziekowań, gratulacji oraz satysfakcji, że mogą gościć na jubileuszu jednostki o tak zacnej historii, a ta zapisana jest w kilku tomach skrzętnie prowadzonych kronik.
Doskonałym dopełnieniem jubileuszowych obchodów były występy orkiestry dętej z OSP w Lidzbarku Welskim, pod batutą Grzegorza Orłowskiego.
Po uroczystościach oficjalnych, w Domu Rolnika, odbyło się spotkanie towarzyskie z udziałem zaproszonych gości i druhów ochotników. ul

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5