Udany pobór krwi w Jamielniku

2021-05-31 15:27:18 (ost. akt: 2021-05-31 15:33:03)
Na pamiątkowej fotografii

Na pamiątkowej fotografii

Autor zdjęcia: Łukasz Kamiński

Dzięki sobotniej akcji poboru krwi w Jamielniku, pozyskano prawie 6 litrów cennego leku. Organizatorzy dziękują krwiodawcom i zapraszają ponownie 7 sierpnia.
Sobotnie spotkanie krwiodawców w świetlicy wiejskiej w Jamielniku zorganizowali Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Mieście Lubawskim wspólnie z Ochotniczą Strażą Pożarną w Jamielniku.
Na pamiątkowej fotografii
— Akcja odbyła się po raz drugi w Jamielniku. Cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców naszej wsi, jak również ościennych miejscowości — informuje Łukasz Kamiński z Ochotniczej Straży Pożarnej w Jamielniku, koordynator spotkania.
Na pamiątkowej fotografii
Chętnych do oddania krwi było 18 osób, a po wstępnych badaniach lekarskich cenny lek oddało 13 krwiodawców. Pozyskano blisko 6 litrów krwi.
Na pamiątkowej fotografii
Pobór krwi w Jamielniku odbył się w związku z trwającą w 2021 roku szesnastą edycją programu „Strażacy w honorowym krwiodawstwie” pod hasłem „Ognisty ratownik — gorąca krew”.
Druhowie z OSP w Jamielniku dziękują wszystkim, którzy podzielili się swoją krwią z potrzebującymi i zapraszają na wakacyjną akcję poboru krwi 7 sierpnia.
Grażyna Jonowska


2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5