Pięknieje świetlica w Mszanowie, trwa remont budynku

2021-04-24 10:56:23 (ost. akt: 2021-04-24 11:01:08)
Prace remontowe w Mszanowie trwają

Prace remontowe w Mszanowie trwają

Autor zdjęcia: Urząd Gminy Nowe Miasto

Trwa remont świetlicy w Mszanowie (gmina Nowe Miasto Lubawskie). Cieszy to zapewne uczestników wielu imprez, które odbywają się w tym budynku. Prace mają się zakończyć do końca czerwca tego roku.
Duża świetlica w Mszanowie jest miejscem wielu spotkań i imprez mieszkańców powiatu nowomiejskiego i gości. Ze względu na jej „pojemność” odbywają się w tym miejscu wesela, zabawy sylwestrowe czy potańcówki emerytów i rencistów. Uczestnicy spotkań i zabaw w Mszanowie cieszą się więc z trwających właśnie prac remontowych.
Prace remontowe w Mszanowie trwają
Gmina Nowe Miasto podejmuje wiele starań dotyczących ochrony środowiska. Wśród nich znajdują się projekty dotyczące termomodernizacji obiektów gminnych. Zrealizowaliśmy już termomodernizację szkół w Gwiździnach i Skarlinie oraz zastosowaliśmy pompy ciepła w Bratianie. Aktualnie realizowane są prace dotyczące świetlicy w Mszanowie. W bieżącym roku rozpoczniemy też termomodernizację szkoły w Jamielniku – informuje Agnieszka Paturalska – Miehlau, zastępca wójta gminy Nowe Miasto, a zarazem rzecznik prasowy Urzędu Gminy Nowe Miasto w Mszanowie.
Prace remontowe w Mszanowie trwają
Prace modernizacyjne mszanowskiej świetlicy rozpoczęły się 3 lipca 2020 roku. Realizuje je firma z Nowego Miasta.
Celem projektu jest poprawa jakości powietrza atmosferycznego i efektywności energetycznej budynku użyteczności publicznej – dodaje Agnieszka Paturalska – Miehlau.
Prace remontowe w Mszanowie trwają
Zostanie zmodernizowana wentylacja poprzez zastosowanie rekuperacji z odzyskiem ciepła i modernizacją systemu klimatyzacji. Docieplone będą ściany zewnętrzne, stropodach niewentylowany, podłoga na gruncie. Zostaną wymienione drzwi zewnętrzne. Przewidziano też wymianę oświetlenia pomieszczeń na energooszczędne typu LED. Projekt obejmuje także modernizację instalacji centralnego ogrzewania (wymiana grzejników i modernizacja przewodów przyłącza do budynku świetlicy). Projekt realizowany jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko - Mazurskiego na lata 2014 - 2020 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Wartość inwestycji określono na 925 tys. zł, a dofinansowanie projektu z Unii Europejskiej wynosi 742.361 zł.

Druga część zadania, finansowana w całości ze środków własnych, to remont części kuchenno - sanitarnej wraz z poprawą dostępności toalet dla osób niepełnosprawnych. Pomieszczenia zyskają blask, dzięki nowej armaturze, warstwom wykończeniowym, oświetleniu i wentylacji. Planowany koszt tej części to 300 tys. zł – mówi Agnieszka Paturalska – Miehlau.
Planowany termin zakończenia prac to 30 czerwca 2021 roku.
Grażyna Jonowska

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5