Paliły się garaże w Gryźlinach. Poszkodowani w pożarze dziękują strażakom za profesjonalną akcję

2021-02-19 10:40:18 (ost. akt: 2021-02-19 10:45:01)

Autor zdjęcia: OSP Jamielnik

Kilka dni temu, w Gryźlinach, wybuchł pożar budynków garażowych. Sytuacja była groźna. — Na wyróżnienie zasługują strażacy, którzy szybko i profesjonalnie opanowali ogień — mówią właściciele posesji, gdzie wybuchł pożar.
— Po dojeździe na teren akcji zastępów straży pożarnej zabezpieczono miejsce zdarzenia i przeprowadzono rozpoznanie. Ustalono, że pali się budynek garażowo-gospodarczy w którym znajduje się opał oraz dwa samochody osobowe. Pożar był rozwinięty, panowało bardzo duże zadymienie — informuje st. kpt. Krzysztof Szałkowski, zastępca komendanta powiatowego PSP w Nowym Mieście.

Po rozmowie z właścicielem dowódca ustalił, że w budynku znajdują się 3 butle z gazem propan-butan, które udało się wynieść. Strażacy, oprócz wody z pobliskich hydrantów, do gaszenia ognia używali również piany ciężkiej. Ogółem działania siedmiu zastępów straży pożarnych trwały 3 godziny.

Na adres redakcji „Gazety Nowomiejskiej” właściciele posesji z Gryźlin, gdzie wybuchł pożar, przesłali podziękowania dla strażaków biorących udział w akcji. „Składamy serdeczne wyrazy wdzięczności i podziękowania dla strażaków Jednostki Ratowniczo Gaśniczej PSP z Nowego Miasta, OSP Jamielnik, OSP Chrośle, OSP Gryźliny, OSP Radomo i OSP Bratian oraz wszystkich biorących udział w akcji gaśniczej za wielką odwagę, ofiarną postawę, natychmiastową reakcję i błyskawiczne działania. Jesteśmy wdzięczni za wyjątkowe zaangażowanie w pomoc w gaszeniu pożaru budynków garażowych w Gryźlinach”. Podziękowania składają — Beata i Mariusz Gaudeccy oraz Hanna i Grzegorz Cabaj.


2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5