Klub Seniora w Jamielniku zaprasza chętnych, zapisy trwają

2021-02-05 17:44:30 (ost. akt: 2021-02-05 17:50:46)
Pomieszczenia są gotowe, czekają na wizyty seniorów

Pomieszczenia są gotowe, czekają na wizyty seniorów

Autor zdjęcia: Urząd Gminy Nowe Miasto

Oddano do użytku nowo powstały Klub Seniora w Jamielniku. Chętni seniorzy z gminy Nowe Miasto Lubawskie mogą się zapisywać. Nabór trwa do 15 lutego 2021 roku.
Seniorzy mają swoją siedzibę w pomieszczeniach świetlicy wiejskiej w Jamielniku, które wcześniej były zajmowane przez strażaków – ochotników. Całkowity koszt adaptacji to blisko 200 tys. zł.
Inwestycja była możliwa dzięki programowi Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Dofinansowanie wyniosło 150 tysięcy złotych (25 tys. zł przeznaczono na wyposażenie klubu, a 125 tys. zł na remont pomieszczeń).

Budynek jamielnickiej świetlicy wiejskiej przeszedł gruntowny remont. Pomieszczenia przystosowane zostały do potrzeb seniorów oraz możliwości osób niepełnosprawnych. Seniorzy mają do dyspozycji wiatrołap, salę główną, kuchnię, dwie łazienki i szatnię. Zakupiono wyposażenie dla Klubu Seniora. Prowadzeniem klubu zajmie się Stowarzyszenie Wspierające Rozwój Wsi Jamielnik.

Klub Senior + w Jamielniku będzie miejscem spotkań i integracji lokalnej społeczności. Zaplanowano m.in. zajęcia ruchowe, rozwijające pamięć, kulinarne, rękodzielnicze, plastyczne czy muzyczne. Będą spotkania ze specjalistami i porady prawne oraz rozmowy o zdrowiu. Uczestnicy będą mieli możliwość rozwijania swoich zdolności i pasji. Nie zabraknie integracyjnych spotkań przy kawie i imprez okolicznościowych.

Do grupy seniorów mogą dołączyć chętne osoby z Jamielnika i okolic po 60. roku życia (mieszkańcy nowomiejskiej gminy). Zapisy prowadzi Barbara Grzywacz (tel. 502 648 530). Można też wyrazić swoją chęć przystąpienia do klubu w jamielnickiej bibliotece. Dokumenty rekrutacyjne znajdują się na stronie www.gminanml.pl. Zaproszeni są seniorzy, którzy chcą żyć aktywnie i lubią przebywać wśród ludzi. Nabór trwa do 15 lutego 2021 roku.
Grażyna Jonowska
Pomieszczenia są gotowe, czekają na wizyty seniorów

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5