Pisarka z Iławy zawitała do jamielnickiej biblioteki

2021-01-24 17:54:57 (ost. akt: 2021-01-24 17:57:54)

Autor zdjęcia: Nadesłane

Anna Balińska, pisarka z Iławy była gościem Elżbiety Olszty, szefowej Biblioteki Publicznej w Jamielniku. Spotkanie autorskie odbyło się w trybie on-line.
Jak zaznaczyła na początku wywiadu Elżbieta Olszta, spotkanie autorskie z Anną Balińską zorganizowane zostało z inicjatywy Dyskusyjnego Klubu Książki, który działa w jamielnickiej bibliotece.

Autorka powieści, 29 – letnia Anna Balińska, napisała dotychczas trzy książki — "Pod pelargoniowym balkonem", "Szczęście od jutra" oraz "Sekrety Welu". Na co dzień pani Anna pracuje w iławskiej Informacji Turystycznej. Przyznała, ze gościła już w Jamielniku trzy lata temu. Wówczas w jej dorobku autorskim były dwie pozycje wydawnicze wymienione na początku."Sekrety Welu", najnowsza powieść, związana jest z Lidzbarkiem Welskim.

Pisarka podkreśliła, że pisze od zawsze, bo lubi robić to, co sprawia jej przyjemność. By przekonać się, jakie są to książki, zachęcamy do wypożyczania. Wszystkie książki Anny Balińskiej znajdują się w księgozbiorach bibliotek na terenie nowomiejskiej gminy — powiedziała Elżbieta Olszta.

Gość biblioteki zdradziła, że, niebawem ukaże się jej czwarta powieść, a kilka innych, w wersji roboczej, czeka na wydanie. ul

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5