Można przynieść do biblioteki przeczytaną książkę i przekazać dla innych

2021-01-12 16:55:10(ost. akt: 2021-01-12 17:00:00)
Można oddać do bibliotek przeczytane, niepotrzebne już książki dla innych dzieci

Można oddać do bibliotek przeczytane, niepotrzebne już książki dla innych dzieci

Autor zdjęcia: pixabay

Biblioteki publiczne działające na terenie gminy Nowe Miasto Lubawskie, czyli placówki w: Bratianie, Gwiździnach, Jamielniku i Radomnie biorą udział w akcji „Podziel się książką”.
Akcja "Podziel się książką" polega na zbiórce książek do wspólnego czytania. Organizatorem jej jest marka Kinder razem z wydawnictwem Znak i bibliotekami.

W bibliotekach w Bratianie, Gwiździnach, Jamielniku i Radomnie znajdują się specjalnie oznaczone kartony. Można do nich wkładać niepotrzebne komuś, bo już przeczytane, niezniszczone i kompletne książeczki dla dzieci w wieku 2 - 14 lat. Kinder odbierze je, uzupełni o nowe książki i przekaże małym bibliotekom, w których ich brakuje.

Każdy, kto przyłączy się do akcji, otrzyma zakładkę oraz dyplom. Książki można dostarczać do 24 stycznia 2021 roku. Jeżeli dana biblioteka i jej czytelnicy wykażą się aktywnością, to jest możliwość, by placówka taka otrzymała dwie pufy lub wygrała spotkania z autorami książek dla najmłodszych. Jest to nagroda dla pięciu bibliotek, które najszybciej napełnią kartony.
Więcej informacji na www.kinder.com/pl/pl/xp/wspolneczytanie/.

Grażyna Jonowska

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5