Siedziba Klubu Seniora gotowa, czeka na koniec koronawirusa i wizyty seniorów

2020-12-29 13:24:51(ost. akt: 2020-12-29 13:45:25)
Odnowione pomieszczenia w Skarlinie czekają na seniorów

Odnowione pomieszczenia w Skarlinie czekają na seniorów

Autor zdjęcia: Urząd Gminy Nowe Miasto

W miejscu zlikwidowanej Biblioteki Publicznej w Skarlinie (gmina Nowe Miasto Lubawskie) powstała filia Klubu Seniora. Na razie, w związku z pandemią covid - 19, z pomieszczenia nie mogą jeszcze korzystać seniorzy.
W zaadaptowanym po bibliotece pomieszczeniu Klubu Seniora w Skarlinie powstał punkt wypoczynkowo – relaksacyjny z kanapą, stolikiem kawowym, telewizorem i ekspresem do kawy. Zadbano też o wystrój odnowionego pomieszczenia - są nowe zasłony i dywan. Zakupiono gry zręcznościowe i umysłowe.

Nowo powstały klub będzie miejscem integracji osób starszych z terenu gminy Nowe Miasto Lubawskie, kiedy tylko pokonamy koronawirusa i będą mogli się oni spotykać.

Stowarzyszeniu Klub Seniora przekazana została część bibliotecznego księgozbioru, które członkowie klubu zobowiązali się udostępniać mieszkańcom wsi.

Gmina na realizację zadania pozyskała 5 tys. zł. od Lokalnej Grupy Działania Ziemia Lubawska, a ze środków własnych dołożyła tyle samo na drobne prace remontowe i odświeżenie pomieszczenia.

Grażyna Jonowska

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. err #3032753 | 5.173.*.* 3 sty 2021 12:26

    Tytuł powinien brzmieć: "Siedziba Klubu Seniora gotowa, czeka na wizyty seniorów po zakończeniu pandemii". Aktualny tytuł źle się czyta.

    odpowiedz na ten komentarz

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5