Młody kierowca przekroczył prędkość w obszarze zabudowanym

2020-10-05 15:47:56(ost. akt: 2020-10-05 15:50:05)

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, kierowca, który przekroczy dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym o co najmniej 50 km/h, traci prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Niestety, wciąż wiele osób o tym zapomina i nie zdejmuje nogi z gazu wjeżdżając do miejscowości. Przykładem jest mieszkaniec powiatu ostródzkiego, którego zatrzymali policjanci w Gwiździnach.
Mimo, że surowe przepisy dotyczące ruchu drogowego obowiązują od 2015 roku, to cały czas wielu kierowców rażąco przekracza prędkość w terenie zabudowanym stwarzając tym samym zagrożenie dla siebie i innych uczestników ruchu.
 
W środę ok. godz. 8:00 w Gwiździnach policjanci ogniwa ruchu drogowego zauważyli renault megane, którego kierujący jechał z dużą prędkością. Urządzenie pomiarowe wykazało, że auto miało na liczniku 104 kh/h. Funkcjonariusze zatrzymali sprawcę wykroczenia do kontroli drogowej. Za rażące przekroczenie dopuszczalnej prędkości w terenie zabudowanym 22-letni mężczyzna ukarany został mandatem oraz 10 punktami karnymi. Na tym jednak nie koniec. Funkcjonariusze drogówki zatrzymali mieszkańcowi powiatu ostródzkiego także prawo jazdy
 
 Pamiętajmy!
 Bezpieczna prędkość to ta dostosowana do natężenia ruchu, obowiązujących limitów prędkości, warunków atmosferycznych, stanu nawierzchni oraz własnych umiejętności. Siadając za kierownicę powinniśmy mieć świadomość, że odpowiadamy nie tylko za swoje bezpieczeństwo, ale też za życie i zdrowie innych osób. Unikajmy brawury i ryzykownych zachowań, które prowadzą do tragedii.

KPP Nowe Miasto

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5