Echa setnej rocznicy urodzin św. Jana Pawła II w Gwiździnach

2020-05-21 11:09:26(ost. akt: 2020-05-21 11:18:39)

Autor zdjęcia: Archiwum

W związku z obchodami 100. Rocznicy Urodzin Jana Pawła II uczniowie wraz z rodzicami ze Szkoły Podstawowej im. ks. Kazimierza Wróblewskiego w Gwiździnach w której katechezy uczy Anna Żuralska włączyli się w utworzenie „żywego” hasła dla Jana Pawła II „Ojcze Święty: Pamiętamy”.
Pomysł powstał zupełnie spontanicznie i sposób wykonania pracy został zainspirowany zdalnym nauczaniem. — Myślę, że w wielu szkołach dzień ten miał wyglądać zupełnie inaczej. Nasze przygotowania do Uroczystości były już w planach na początku roku szkolnego. Jak wiadomo stan pandemii zmienił wiele w naszym życiu, tak i też obchody urodzin św. Jana Pawła II przebiegły inaczej. Jestem wdzięczna moim wspaniałym uczniom i ich rodzicom za zaangażowanie. To w jaki sposób zareagowali na propozycję utworzenia hasła jest dla mnie informacją zwrotną, że warto, że Jan Paweł II pomimo upływu wielu lat nadal nas inspiruje, motywuje do działania i pokazuje, że Słowo Boże, którym żył jest aktualne. Nasi uczniowie wykonali także piękne plakaty, które znajdą się na wystawie z okazji Dnia Papieskiego w październiku, który co roku uroczyście obchodzimy w naszej szkole — mówi Anna Żuralska. — Trzykrotnie uczestniczyłam w spotkaniach z Ojcem Świętym podczas Jego pielgrzymek do Polski: w 1987 roku w Szczecinie, w 1991 na Jasnej Górze i w 1999 roku w Toruniu. Pomimo upływu lat obrazy z tych spotkań zachowały się w mojej pamięci, a dzięki środkom masowego przekazu mogę przeżywać je na nowo — dodaje katechetka.
PLAKAT Z PAPIESKIM HASŁEM STWORZONY W GWIŹDZINACH


Czytaj e-wydanie


Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w czwartek i piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


W czwartkowym (21 maja) wydaniu m.in.


Cena paliw w dółKoniec taniej benzyny
Paliwo nadal jest sporo tańsze niż przed pandemią, ale eksperci przewidują stopniowy wzrost cen na stacjach, co zresztą już widać.

przedszkole Koronalojalki coraz bliżej Olsztyna
Oświadczenia mają zmienioną formę, bo podpisywać je będą nie tylko wychowawcy, ale i rodzice. Poza tym konsultacje ogłoszone przez MEN mają być nielegalne, a nauczyciele nie dostaliby za nie pieniędzy. Co dalej z chaosem w szkołach?


Rejestruj się online
Zakazy związane ze stanem pandemii niejednemu zabrały pracę. W Olsztynie ponad 500 osób trafiło na bruk. Kiedy idą do pośredniaka, trafiają na zamknięte drzwi. Sprawdziliśmy, co ma robić bezrobotny, żeby zarejestrować się w Urzędzie Pracy.


2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5