Memoriał Warcabowy im. ks. Kazimierza Wróblewskiego w Gwiździnach

2020-03-09 17:23:11(ost. akt: 2020-03-09 17:28:02)
Na pamiątkowej fotografii po zakończeniu turnieju

Na pamiątkowej fotografii po zakończeniu turnieju

Autor zdjęcia: SP Gwiździny

2 marca 2020 roku w gwiździńskiej szkole odbył się XIV Memoriał Warcabowy ku czci jej patrona.
Przybyłych warcabistów powitała dyrektor szkoły Hanna Błaszkowska. Nawiązując do sportowej pasji ks. Kazimierza Wróblewskiego zaznaczyła, że jedną z nich była gra w szachy i warcaby. Po chwili wspomnień, minutą ciszy uczczono pamięć patrona i wszystkich graczy, którzy brali udział we wcześniejszych memoriałach, ale niestety odeszli na zawsze i nigdy już w nich nie zagrają.

Następnie pan Roman Biegajski, emerytowany nauczyciel matematyki i inicjator memoriału przedstawił zasady potyczek warcabowych. Rozegrano je systemem szwajcarskim składającym się z 9 rund. Do rozgrywek przystąpiło 18 osób. O zajętym miejscu zdecydowała suma zdobytych punktów. Zawodnicy walczyli o puchar Wójta Gminy Nowe Miasto Lubawskie, puchar inicjatora i współorganizatora – pana Romana Biegajskiego, puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej w Gwiździnach, puchar Klubu Sportowego ,,Wicher” w Gwiździnach i dwa puchary Klubu LZS.

Ich zdobywcami w poszczególnych kategoriach zostali:
1. ,,Najlepszy Zawodnik Turnieju” – Szymon Rezmer ( Łąki Bratiańskie)
2. ,,Najlepsza Zawodniczka Turnieju” – Julia Zboińska ( Nowy Dwór Bratiański)
3. ,,Najlepszy Zawodnik”- uczeń szkoły Podstawowej im. ks. Kazimierza Wróblewskiego w Gwiździnach – Rozalia Bednarczyk (Gwiździny)
4. ,,Najlepszy Mieszkaniec Gwiździn – pan Andrzej Samsel
(Gwiździny)
5. ,,Najlepszy Junior Młodszy” – Mateusz Chmieliński (Nowy Dwór Bratiański)
6. ,,Najlepszy Junior Starszy” – Miłosz Bednarczyk (Gwiździny)

Najmłodszą zawodniczką turnieju była Maja Górtatowska z Oddziału Przedszkolnego w Gwiździnach, którą również nagrodzono za wzorową postawę sportową.
Zwycięzcom gratulujemy a sponsorom serdecznie dziękujemy za ufundowane puchary.

Maria Przeradzka SP Gwiździny


Czytaj e-wydanie
Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Roczna prenumerata e-wydania Gazety Olsztyńskiej i tygodnika lokalnego tylko 199 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5