Minęło dwadzieścia lat od chwili nadania imienia ks. Kazimierza Wróblewskiego szkole w Gwiździnach. Dziś świętowano rocznicę.

2020-03-04 18:54:08(ost. akt: 2020-03-04 18:58:34)
Pamiątkowe zdjęcie z okazji Święta Szkoły i jubileuszu

Pamiątkowe zdjęcie z okazji Święta Szkoły i jubileuszu

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

Szkoła Podstawowa w Gwiździnach obchodziła dzisiaj (4 marca) swoje doroczne święto. W tym roku przypada 20-lecie nadania placówce imienia Księdza Kazimierza Wróblewskiego.
Przybyłych gości przywitała Hanna Błaszkowska, dyrektorka szkoły, które przypomniała wydarzenia z historii placówki, a także postać patrona — ks. Kazimierza Wróblewskiego. Dodała, że cała społeczność szkolna jest dumna z wybranego dwadzieścia lat temu imienia.

Akcentem artystycznym były popisy uczniów w montażu słowno-muzycznym i tańcu. Na uroczystości podsumowano doroczny konkurs plastyczny i literacki. Na koniec spotkania, na ręce dyrektorki szkoły, złożono kwiaty i przekazano życzenia i gratulacje z okazji rocznicy nadania patronatu.

Niestety, z przyczyn zdrowotnych, do Gwiździn nie przyjechali z Kaszub bracia ks. Wróblewskiego, jednak do uczniów dotarła słodka niespodzianka od rodziny patrona. ul

Dla przypomnienia, dnia 4 marca 2000 roku na wniosek Rady Pedagogicznej, Samorządu Uczniowskiego, Rady Rodziców i Dyrektora Szkoły, Rada Gminy Nowe Miasto nadała Szkole Podstawowej w Gwiździnach imię księdza Kazimierza Wróblewskiego. Był to kapłan wyróżniający się sprawnością fizyczną i zamiłowaniem do sportu. Od 1968 roku aż do swojej śmierci w roku 1992 był proboszczem w Gwiździnach. W tym czasie cieszył się autorytetem wśród parafian. Prowadził szeroką działalność duszpasterską. Wiele czasu poświęcał młodzieży na wspólne uprawianie sportu, pielgrzymki i inne formy wychowania i integracji. Jest dla szkoły patronem znanym, autentycznym, który wspiera jej działalność dydaktyczno - wychowawczą.

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5