VII edycja Gminnej Ligi Tenisa Stołowego zakończona

2020-02-22 12:13:24(ost. akt: 2020-02-22 12:15:48)
Po zakończeniu zmagań wszyscy stanęli do pamiątkowej fotografii

Po zakończeniu zmagań wszyscy stanęli do pamiątkowej fotografii

Autor zdjęcia: Organizatorzy

Rozgrywana od siedmiu lat, doroczna Drużynowa Liga Tenisa Stołowego Gminy Nowe Miasto Lubawskie dobiegła końca. Jej organizatorami byli: Gminne Zrzeszenie LZS i Klub Sportowy Wicher.
W pięciu kolejkach rozgrywek ligi udział wzięło 35 zawodników. Zawody rozegrano w salach sportowych: Szkoły Podstawowej im. ks. Kazimierza Wróblewskiego w Gwiździnach i Szkoły Podstawowej w Radomnie.

W rywalizacji ligowej wystartowało sześć drużyn tenisowych. Każda z nich składała się z minimum czterech osób, w tym jednej kobiety. Były to niedziele wypełnione intensywną grą tenisistów stołowych prezentujących wysokie umiejętności techniczne i taktyczne. Wśród zawodników obecni byli sportowcy z dużym doświadczeniem, a także początkujący, którzy już imponowali poziomem gry. Zmagania przy tenisowych stołach składały się z gier pojedynczych, deblowych oraz mixtów. W ligowym systemie punktowym w każdej kolejce klasyfikowano drużyny, a także indywidualnie miejsca kobiet i mężczyzn. Dorobek poszczególnych kolejek przyniósł rozstrzygnięcie w końcowej klasyfikacji ligi.

Wszyscy startujący w lidze otrzymali dyplomy. Najlepsze drużyny, które zajęły miejsca na podium, nagrodzone zostały pucharami. Indywidualnie zaś kobiety i mężczyźni z trzech stopni podium otrzymali ligowe statuetki. Najmłodszych zawodników uhonorowano medalami, życząc im na przyszłość wielu zwycięstw przy tenisowych stołach.

Klasyfikacja indywidualna – kobiety
1. Wiktoria Samsel
2. Agnieszka Treder
3. Alicja Jadanowska

Klasyfikacja indywidualna – mężczyźni
1. Jakub Kacprzak
2. Michał Mówiński
3. Szymon Sargalski

Klasyfikacja drużynowa
1. Gwiździny
2. LZS Jedność Radomno
3. Team Milewscy/Sargalscy
4. Skarlanka Skarlin
5. Tylice
6. LZS Jedność Nowy Dwór Bratiański

Grażyna Zagórska, gminny koordynator sportu

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5