Stanowcze "nie" rodziców na przekształcenie szkół w społeczne

2019-11-07 17:00:58(ost. akt: 2019-11-07 17:14:30)
W czasie zebrania w szkole w Radomnie

W czasie zebrania w szkole w Radomnie

W szkole w Radomnie odbyło się spotkanie z nowo wybranym posłem Zbigniewem Ziejewskim. W zebraniu udział wzięli rodzice i nauczyciele szkół w Gwiździnach, Skarlinie i Radomnie, mieszkańcy tych wsi i inne chętne osoby. Pojawił się też Mieczysław Łydziński, radny powiatowy i Piotr Jadanowski, radny gminny. Chodziło o ratowanie publicznych szkół ośmioklasowych.
Zebrani prosili o interwencję w sprawie planowanemu przez Gminę Nowe Miasto Lubawskie z siedzibą w Mszanowie przekształceniu trzech wyżej wymienionych szkół w społeczne.

Gościom przybliżyli problem i kolejny raz powiedzieli stanowcze "nie" pomysłowi władz gminy. Postulowali o pozostawienie szkół w dotychczasowej formie.

Dyskusji przysłuchiwał się Zbigniew Ziejewski. Zapewnił, że przyjrzy się sprawie. Chce zebrać wszelkie potrzebne informacje od wszystkich stron i wówczas podejmować interwencje w Sejmie.
Zdaje sobie sprawę, że problem dotyczy wielu szkół (szczególnie małych), a związany jest z niewystarczającą subwencją oświatową z budżetu państwa.

Zaproponował kolejne spotkanie z władzami i skarbnikiem gminy oraz przedstawicielami kuratorium, by znaleźć wszystkie "za" i "przeciw".

Na koniec zebrani powołali komitety złożone z przedstawicieli poszczególnych miejscowości, które będą ich dalej reprezentować. Spotkanie zostało zorganizowane na wniosek rodziców uczniów.


Czytaj e-wydanie


Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie
2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5