Zmagania z ortografią w szkole w Gwiździnach

2019-05-28 16:15:49(ost. akt: 2019-05-28 16:19:12)
Po zakończeniu konkursu wykonano pamiątkową fotografię

Po zakończeniu konkursu wykonano pamiątkową fotografię

Autor zdjęcia: Ewa Gajkowska

22 maja 2019 roku w Szkole Podstawowej im. ks. Kazimierza Wróblewskiego w Gwiździnach odbył się XVII Powiatowy Konkurs Ortograficzny dla klas I-III. Do ,,walki” z błędami przystąpili uczniowie z 18 szkół powiatu nowomiejskiego.
Łącznie wzięło udział 25 uczestników: dziewięcioro pierwszoklasistów, ośmioro drugoklasistów i ośmioro trzecioklasistów. Konkurs otworzyła Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Ks. Kazimierza Wróblewskiego w Gwiździnach, pani Hanna Błaszkowska i Starosta Powiatu Nowomiejskiego, pan Andrzej Ochlak.

Najpierw dzieci pisały dyktando, a potem rozwiązywały test ortograficzny w swoich kategoriach wiekowych. Po wykonaniu zadań uczestnicy obejrzeli film edukacyjny, po czym nastał czas ogłoszenia wyników. Komisja sprawdzająca wyłoniła następujących zwycięzców:

Klasa I
1 miejsce – Ewa Roguska ( Szkoła Podstawowa w Mrocznie)
2 miejsce – Filip Śliwiński (Szkoła Podstawowa w Skarlinie)
3 miejsce – Agata Titz (Szkoła Podstawowa w Zajączkowie)

Klasa II
1 miejsce – Paulina Groszkowska (Szkoła Podstawowa w Gwiździnach)
2 miejsce – Kacper Karpiński ( Szkoła Podstawowa w Nowym Grodzicznie)
3 miejsce – Adrian Grządzielewski ( Szkoła Podstawowa w Marzęcicach)

Klasa III
1 miejsce – Agata Zglińska ( Szkoła Podstawowa w Jamielniku)
2 miejsce – Julia Grzywacz ( Szkoła Podstawowa w Skarlinie)
3 miejsce – Weronika Sarbiewska (Szkoła Podstawowa w Mrocznie)

Nagrody ufundowało Starostwo Powiatowe w Nowym Mieście Lubawskim, a dyplomy Dyrektor Szkoły Podstawowej w Gwiździnach. Dyplomy i nagrody wręczyli zwycięzcom Dyrektor Szkoły w Gwiździnach, pani Hanna Błaszkowska i Wójt Gminy Nowe Miasto Lubawskie, pan Tomasz Waruszewski.
Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody książkowe i pamiątkowe dyplomy za zajęte miejsce lub za udział. Gratulujemy uczestnikom wysokich wyników i serdecznie zapraszamy na kolejną edycję Konkursu Ortograficznego dla klas I – III za rok.

Maria Przeradzka SP Gwiździny , koordynatorka konkursu

Czytaj e-wydanie


Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5