XXI Gminne Spotkania Samorządowe w szkole w Gwiździnach

2019-05-26 12:00:46(ost. akt: 2019-05-26 12:03:03)
Po zakończeniu spotkania wszyscy stanęli do pamiątkowej fotografii

Po zakończeniu spotkania wszyscy stanęli do pamiątkowej fotografii

Autor zdjęcia: Grażyna Jonowska

Do Szkoły Podstawowej im. ks. Kazimierza Wróblewskiego w Gwiździnach zjechali przedstawiciele samorządów uczniowskich z placówek oświatowych gminy Nowe Miasto Lubawskie. Odbyły się XXI Gminne Spotkania Samorządowe.
W tym roku młodzi samorządowcy rozmawiali o hejcie w internecie. Zastanawiali się, jak walczyć z mową nienawiści i szukali przyczyn narastania tego zjawiska. Warsztatowa praca przyniosła cenne wnioski do realizacji w szkołach i w życiu codziennym. Uczniowie wykonywali też prace plastyczne — plakaty „Nie dla hejtu”. W związku ze zbliżającymi się wyborami do Parlamentu Europejskiego młodzi ludzie rozmawiali też o postawie obywatelskiej i jej rozumieniu, szczególnie w kontekście wyborów. W spotkaniu uczestniczył Tomasz Waruszewski, wójt gminy Nowe Miasto Lubawskie, który włączał się do dyskusji i mówił o swoich samorządowych doświadczeniach.
W charakterze eksperta wystąpiła zaś Ludmiła Mroczkowska z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Mieście Lubawskim, która mówiła o hejcie i karach grożących za to przestępstwo. Koordynatorem spotkania był Henryk Zagórski, nauczyciel gwiździńskiej szkoły.
2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5