Spotkanie z poetką Renatą Buczyńską

2018-01-27 10:41:27(ost. akt: 2018-01-26 10:44:33)
Na pamiątkowej fotografii po spotkaniu w Radomnie

Na pamiątkowej fotografii po spotkaniu w Radomnie

Autor zdjęcia: SP Radomno

W Szkole Podstawowej w Radomnie odbyło się spotkanie z mieszkającą w Działdowie poetką Renatą Buczyńską.
Pani Renata — poetka, autorka tomików wierszy pochodzi z Hartowca (gmina Rybno). Wielokrotnie była nagradzana i wyróżniana w ogólnopolskich konkursach poetyckich (m. in. „Podróż Poetycka”, „O Miecz Św. Katarzyny Aleksandryjskiej”, „O Złote Pióro”, ”ATAN”). Jest animatorką spotkań literacko - poetyckich, współtwórczynią Działdowskiej Kuźni Słowa i współorganizatorką życia kulturalnego w lokalnym środowisku. Napisała m. in. tomiki wierszy „Skrzydeł nie porzucaj”, „Alergia na paPierze”, a ostatnio książkę dla dzieci „Wierszyki do oglądania”.

Poetka podczas spotkania w Radomnie opowiedziała dzieciom o początkach swojej twórczości oraz o tym, co ją inspiruje w tworzeniu wierszy. Uczestnicy spotkania chętnie wzięli udział w dyskusji. Na koniec pani Renata odczytała jeden ze swoich wierszy, a uczennice wyrecytowały wiersze poetki. W nagrodę zostały obdarowane przez gościa książkami. Następnie przyszedł czas na autografy, wspólne zdjęcie i słodki poczęstunek.
Spotkanie zorganizowała miejscowa szkoła wspólnie z
Biblioteką Gminno – Szkolną w Radomnie.
Grażyna Jonowska


Czytaj e-wydanie


Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5