Pożar słomy w Gwiździnach

2017-05-16 12:30:33(ost. akt: 2017-05-16 12:35:26)

Autor zdjęcia: OSP Gwiździny

W niedzielne południe dyżurny Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Mieście przyjął zgłoszenie o pożarze przyczepy ze słomą w miejscowości Gwiździny.
Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Gwiździnach, którzy przybyli na miejsce zdarzenia jako pierwsi, zastali rozwinięty pożar słomy na przyczepie rolniczej oraz częściowo zgromadzonych dużych balotów obok przyczepy. Ogniem objęta była również opona ciągnika rolniczego. Pojazd został odpięty od płonącej przyczepy przez pracownika gospodarstwa. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu piany na palący się ciągnik rolniczy oraz wody na palącą się słomę z przyczepą. Po przytłumieniu pożaru przystąpiono do dogaszania tlącej się słomy.

W wyniku działania pożaru zniszczeniu uległo 30 sztuk dużych balotów słomy, spalone zostały dwa koła przyczepy oraz tylna część ciągnika rolniczego. Straty szacowane są na około 6 tys. złotych. W trakcie pożaru nikt nie odniósł obrażeń. W akcji trwającej godzinę i pięćdziesiąt minut uczestniczyło 13 strażaków z OSP Gwiździny oraz JRG Nowe Miasto Lubawskie.

opr. mzal

Czytaj e-wydanie


Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie


2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5